2011. május. 09. 09:03 Klubrádió Utolsó frissítés: 2011. május. 09. 09:03 Itthon

A Kórházszövetség elnöke szerint jó irány az államosítás

A Kórházszövetség elnöke szerint nem irreális az a cél, hogy a fővárosi egészségügy állami kézbe kerüljön, mivel nagyon heterogén a tulajdonosi összetétel, és az egyes intézményi részelemek nem illeszkednek egymáshoz. A főváros vonatkozásában szükséges az integráció, és az államnak szerepet kell ebben vállalnia. Ez egy olyan irány, amit végre kell hajtani, különben itt lesz a legkaotikusabb a rendszer - fejtette ki Rácz Jenő a Klubrádió Reggeli Gyors című műsorában.

Egy határozati előterjesztés szerint a fővárosi önkormányzat 12 kórházának 130 milliárdos ingatlan, és 22 milliárdos ingó vagyonát és feladatát megkapná az állam. Rácz Jenő, a Magyar Kórházszövetség elnöke szerint az elmúlt évtizedekben a politika mindig ugyanabból a kottából játszik: megállapítják, hogy az ellátórendszert nem lehet fenntartani, azonnali változtatásra van szükség, különben a rendszer összeomlik, az integrációt meg kellene csinálni.

"Teljesen mindegy, hogy az aktuális kormány mit tesz le az asztalra, hogy a magánosítás vagy az államosítás irányába lép el, az ellenzék azt mondja, hogy ez kiárusítása a jelenlegi rendszernek, miközben tényleg gyorsan lépni kellene. A fővárosi önkormányzatot, a Pest megyei önkormányzatot és az államot nem lehet külön integrálni" - vélte Rácz Jenő. A betegeket nem érdekli, hogy a tulajdonos főváros, állam vagy esetleg egy egyház – tette hozzá a Kórházszövetség elnöke.

"Az egészségügyi intézmények épületeire nincsen vevő, illúzió, hogy ezeket értékesíteni lehet. De be kell látni, hogy bizonyos épületek, amelyek elérkeznek abba a fázisba, amikor az eredeti funkciójukat nem tudják betölteni, el kell dönteni, hogy felújítjuk, vagy teljesen lebontjuk. Ilyen szempontból legkritikusabb helyzetben a fővárosi kórházak vannak" - fűzte hozzá Rácz Jenő.

Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

Leáldozhat a Huawei csillaga Európában Trump alatt?

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.