2011. április. 15. 21:49 FH/Hírszerző Utolsó frissítés: 2011. április. 15. 21:45 Itthon

Eltiltották a szolidaritástól a rendvédelmi tüntetést biztosító rendőröket

Sem nemzeti színű karszalaggal, sem más - nem az egyenruhához tartozó jelképpel - nem mutathatják ki a szombati rendvédelmi tüntetés biztosításában részt vevő rendőrök szolidaritásukat demonstráló kollégáikkal. Még csak nem is tiszteleghetnek nekik.

Korábban a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezete főtitkára intézett kérdést a Budapesti Rendőr-főkapitányhoz a témában. Szima Judit felvetette, hogy nemzeti színű karszalagot viselhetnének azok, a nem demonstráló, hanem a biztosításban résztvevő rendőrök, akik egyébként egyetértenének a tüntetés céljaival. Másik lehetőség az lehetett volna, hogy tisztelegnek társaiknak.

A felvetésre Tóth Tamás, Budapest rendőrfőkapitánya válaszolt írásban. A főkapitány a hatályos jogszabályokkal alaposan indokolva fejti ki a TMRSZ honlapján elérhető levélben, hogy mit, miért nem lehet. A rendőrök bizonyos előnyökért cserébe - egyébként éppen ezeket tervezik megvonni tőlük - egyes alkotmányos jogaikról lemondanak. Szolgálatban az egyenruha egységét nem lehet megbontani, és nem lehet véleményt nyilvánítani sem, vagyis a karszalag kiesik.

A tisztelgésre is külön szabályok vonatkoznak a főkapitányi levél szerint, így jogi szempontból az sem támogatható, mint a szimpátia kifejezése. A biztosításban résztvevő rendőrök kötelesek az általános előírásoknak, az azok keretein belül kiadott parancsoknak megfelelően eljárni, így szolgálatteljesítés közben a véleménynyilvánítás minden formájától kötelesek tartózkodni - olvasható a főkapitányi levélben.
Hirdetés
Ferenc pápa elhunyt
hvg360 Somfai Dávid 2025. április. 21. 20:00

Idősek rács mögött: mi vár a 76 éves Gyárfás Tamásra a börtönben?

Miután a Fenyő-gyilkosság ügyében felbujtóként jogerősen hét év börtönbüntetésre ítélték Gyárfás Tamást, a volt producernek, egykori sportvezetőnek 76 évesen kell börtönbe vonulnia. Megkérdeztük a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnokságát (BVOP), hogy milyen körülmények közé kerülnek az idős elítéltek.