Ott lehetett a belügyminiszter a Főkapitányi Klubban
A szabály szerint csak a tagok vehetnek részt a Főkapitányi Klub összejövetelein, de a március végi ilyen eseményre meghívták a belügyminisztert.
Szima Juditot a klub elnöke, Halmosi Zsolt Vas megyei rendőrfőkapitány tájékoztatta a főkapitányi klubról. Eszerint a klub egy 20 éve működő konzultatív testület, melynek tagjai az országos rendőrfőkapitány és főigazgatói, az ORFK területi szerveinek vezetői és a megyei főkapitányok. A klubtagság a beosztáshoz kötődik, tehát ha valakit leváltanak posztjáról, megszűnik a tagsága is. A klub összejövetelein csak a tagok vehetnek részt, akik saját pénzükből tartják fenn, fejenként évi 20 ezer forinttal.
A március 29-i ülésre egyébként meghívták Pintér Sándor belügyminisztert - bár csak tagokat lehetne - aki tájékoztatta őket az életpálya modell kidolgozásával kapcsolatos kormányzati tervekről és a főkapitányok pedig szakmai véleményt mondtak erről. A szakszervezeti vezetőt nem lehet meghívni az ülésekre és nincs is köze az ott elhangzottakhoz.
Szima Judit szerint a legutóbbi rendvédelmi érdekvédelmi fórumon (RÉF) ülésen - április 5-én a belügyminiszter azt a tájékoztatást adta, hogy várja a szakszervezetek javaslatait, mivel a kormánynak még nincs konkrét elképzelése a szolgálati nyugdíj rendszerének, és az életpálya modell kialakításának kérdéskörében. A szakszervezeti vezető szerint azonban a Főkapitány Klubtól kapott tájékoztatás ezt gyakorlatilag cáfolja, hiszen aszerint Pintér Sándor már március 29-én tájékoztatta a klub tagjait az elképzelésekről.
Szima Judit szerint bár a klub elnöke azt mondja, hogy működésükben nincsenek körzérdekű adatok, mégis az állományt érintő kérdésekkel foglalkoznak. Március 29-én megtárgyalták a rendészet jövőjét felvázoló kormányzati elképzeléseket, sőt még javaslatokat is tettek. Ezért az állampolgári jogok országgyűlési biztosától, az adatvédelmi biztostól, valamint a Legfőbb Ügyésztől tájékoztatást kérnek arról, hogy közérdekűnek minősülnek-e a klubban megtárgyalt kérdések, adatok.