2011. április. 07. 17:00 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 07. 17:02 Itthon

2014-es választások: Kovács szerint optimistának kell lennie az MSZP-nek

Az MSZP-nek azzal kell indulni, aki 2014-ben esélyes választási győzelemre - mondta az MSZP alelnöke komáromi sajtótájékoztatóján az MTI kérdésére csütörtökön.

Kovács László innovatív személyiségnek nevezte Gyurcsány Ferencet, akinek sok ötlete van, azonban rámutatott, hogy Gyurcsánynak egy-egy elképzelés megvalósítására, vagy közzétételére kevesebb idő elég, mint Mesterházynak, mert a hozzá köthető Demokratikus Platform kisebb szervezet, mint az egész MSZP.

A politikus örvendetesnek nevezte a platformok működését, az MSZP-n belül, mivel a kisebb szövetségekben dolgozó emberek jobban sajátjuknak érzik az ügyet, mint egy nagy pártban. Kovács László elképzelhetőnek tartotta, hogy a következő választásokon az MSZP a Fidesz váltópártja lehet. A párt vereségének okaiként a föladott reformokat, a Fidesz kíméletlen ellenzéki magatartását, a korrupciós ügyeket és a világgazdasági válságok nevezte meg.

Az MSZP alelnöke szerint a Fidesz eddigi kormányzása alatt sokat romlott Magyarország megítélése külföldön, az emberek nagyobb részének pedig romlottak az életkörülményei. Kovács László úgy vélte, a Széll Kálmán Terv "Orbán Viktor megszorító csomagjának fedőneve", melyben többek között aggályos a gyógyszerkassza csökkentése, a közmunka és a munkanélküli ellátások szűkítése.

A volt EU-biztos szerint a mostani EU-s elnökség szakmai része "rendben van", azonban ezt hatástalanítja Orbán személyes harci programja, mely alapján a miniszterelnök a napokban a Parlamentben is kijelentette, hogy nem hisz az Európai Unióban.

 

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.