2011. április. 06. 10:36 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 06. 10:36 Itthon

Az MSZP szerint "folytatódik a jövőfelélő káosz"

Az MSZP szerint a közterületek tervezett átnevezésével a "jövőfelélő káosz" folytatódik a fővárosban.

Horváth Csaba, a párt budapesti frakcióvezetője szerdán, a Fővárosi Közgyűlés ülésének kezdete előtt újságíróknak elmondta: a városvezetés olyan súlyos kérdésekről akarja elterelni a figyelmet, hogy a jövőben miként csorbulhatnak a fővárosi polgárok eddigi legfontosabb, a minőségi oktatáshoz és szociális ellátáshoz fűződő jogai.

A szocialista politikus szerint a legfontosabb ügynek kikiáltott közterületi névváltoztatás helyett olyan, valóban fontos kérdésekkel kellene foglalkozni, mint például, miért kell mintegy 130 alkalmazottat elbocsátani a gyermekvédelmi ágazatban, vagy miért kell tizenkét gimnáziummal felrúgni az együttműködést, illetve miért kell leépíteni a pedagógiai módszertani intézetet.

Horváth Csaba a Roosevelt tér, általa pótcselekvésnek minősített névváltoztatására kitérve hangsúlyozta: a tér névadójának rendkívül nagy szerepe volt Budapest felszabadításában. Mint mondta, az Egyesült Államok volt elnökének személye a "magyar és az amerikai nemzet közötti együttműködést szimbolizálja. A politikus úgy fogalmazott a "legnagyobb demokrata hírében álló" Széchenyi István, ha "itt lenne közöttünk", biztosan nem kívánná, hogy nevével "egy nemzetek közötti barátság megromlásához járuljon hozzá".

A fővárosi MSZP frakcióvezetője két héttel ezelőtt a BKV 19 milliárdos támogatásával kapcsolatban, a közgyűlés ülésén azt mondta, megeszi "gumicukor kalapját", ha március végéig megérkezik a BKV számlájára az összeg. A kormány azóta 10 milliárd forintot utalt át, Horváth Csaba az MTI érdeklődésére azt mondta: jogilag nem teljesítették az ígéretet, mert csupán a beígért összeg fele érkezett meg.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?