2011. március. 31. 07:21 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. március. 31. 06:19 Itthon

Ítélet várható Stohl András ügyében

Az ismert színészt súlyos testi sértést okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetéssel vádolják.

Csütörtökön várhatóan ítéletet hirdet első fokon a súlyos testi sértést okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetés bűntettével vádolt Stohl András ügyében a Buda Környéki Bíróság.

A Buda Környéki Ügyészség vádirata szerint az ismert színművész 2010. május 7-én este a Nemzeti Színházban az előadás után szeszes italt fogyasztott, majd gépkocsijával különböző budapesti szórakozóhelyeket keresett fel, ahol a vád szerint további, pontosan meg nem határozható mennyiségű szeszes italt fogyasztott.

Stohl András 2010. május 8-án hajnalban Fót felé haladva a megengedett sebességet túllépve, körülbelül 120 kilométeres sebességel haladt gépkocsijával, amikor a vád szerint italtól befolyásolt állapota miatt nem tartotta az út vonalvezetését és a záróvonalat átlépve áttért a menetirány szerinti baloldali forgalmi sávba, ahol egy szabályosan közlekedő Citroen gépkocsival ütközött, aminek következtében a vétlen gépkocsi az árokba csúszott. Ezután Stohl gépkocsija még egy szemből érkező kocsival ütközött.

A baleset következtében a két gépkocsi utasai közül egy súlyosan, három pedig könnyen megsérült. Mindezek alapjájn vádolják az ismert színészt súlyos testi sértést okozó, ittas állapotban elkövetett járművezetéssel.

Hirdetés
hvg360 Matalin Dóra - Hamvay Péter 2025. május. 02. 19:30

Mitől lesz finom a főzelék, milyen vendégektől borul ki Sárközi Ákos, és van-e itthon jó és olcsó alapanyag?

Mit értenek sokan félre a gluténmentességben? Hogyan lehet kikeveredni a főzeléktraumákból? Melyik alapanyagokat utálják legjobban a magyarok? Szuvidáljunk, vagy kövessük nagyanyáink módszereit? És miért nem szabad soha válaszolni Sárközi Ákos kérdéseire az éttermében? A Michelin-csillagos séf, Szatmári Ferenc gasztroblogger és Horváth Judit gasztroíró, receptfejlesztő volt a HVG Címlapsztori vendége.