2011. március. 28. 06:01 MTI Utolsó frissítés: 2011. március. 28. 05:21 Itthon

Népszava: "esküdömping" jöhet az alkotmány után

Jelenleg jogászok vizsgálják, hogy az alkotmányos esküben, illetve az azzal lényegében egyenértékű fogadalomban érintettek száma hogyan terjeszthető ki a legszélesebb körre - írja a Népszava.

Az új alkotmány elfogadása után az állami és önkormányzati alkalmazottak, rendvédelmi dolgozók, katonák és mások is kötelesek lesznek esküt tenni az új alaptörvényre – értesült a Népszava. A lap a hétfői lapszámban azt írja, hogy forrásai szerint mindez országszerte szimbolikus külsőségek között történne.

Jelenleg jogászok vizsgálják, hogy az alkotmányos esküben, illetve az azzal lényegében egyenértékű fogadalomban érintettek száma hogyan terjeszthető ki a legszélesebb körre.

A kormánypártok ugyanis aggódnak amiatt - írja a Népszava -, hogy nem lesz kellő legitimációja az egyoldalúan megalkotott alaptörvénynek. A lapban az olvasható: "ha viszont a társadalom lehető legszélesebb rétegeit feleskethetik a Magyar Köztársaság helyett Magyarországra, illetve annak új alaptörvényére, az pótlólagosan legitimálhatja a Fidesz–KDNP jogalkotását – vélik a kormányoldalon".

 

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. május. 06. 20:00

Dorka maximum fokozaton készül az érettségire, mégis stresszel – kiégő tinédzsereket termel a magyar oktatás

Állandó fáradtság, ingerlékenység, alvási problémák, megváltozott evési szokások, koncentrációs nehézségek – sokak számára csenghetnek ismerősen a felsorolt tünetek, ugyanis a 10 és 19 év közötti magyar fiatalok közül minden ötödik küzd valamilyen mentális zavarral Magyarországon. Bár a „kamaszkori kiégés” egyelőre nem hivatalos diagnózis, a jelenség nagyon is valós, és egyre több fiatalt érint. Mi áll a háttérben, és mit tehetünk a megelőzésért?