Gyurcsány Ferenc: szégyellje magát a Fidesz
Gyurcsány szerint a Fidesz szégyellheti magát a történtek miatt, és meg kell szabadulniuk Wittner Máriától. A volt miniszterelnök előrehozott választásokról is értekezett.
Ahogy arról már beszámoltunk, kisebb vita alakult ki a parlament plenáris ülésén Horn Gyula egykori szocialista kormányfő szerepéről a jobbikos Novák Előd és a fideszes Wittner Mária között csütörtökön.
Novák Előd azt mondta: a '90-es években Horn Gyuláék komolyabban vették a nemzeti együttműködést, mint most a Fidesz, mert önmaguk kétharmados többségét korlátozva beemelték a négyötödös szabályt az alkotmány előkészítésébe. Wittner Mária ezzel szemben azt mondta: ugyanez a többség négy évvel később ki is vette ezt a passzust a szabályok közül. Wittner egyebek mellett közölte: "Horn Gyula hóhér volt" és "három éve ott vergődik a Honvéd kórházban, mert képtelen meghalni".
Gyurcsány Ferenc, volt miniszterelnök Facebook oldalán reagált a fideszes politikus szavaira. Mint írja, Wittner Mária hangja az embertelenség hangja, az ocsmányság hangja. Olyan hang, amelyben nem osztozhat egyetlen tisztességes ember sem. Hangsúlyozza: Horn Gyula először is ember. Beteg ember, akinek gyógyulást kívánunk. Aki a halálát kívánja, az kívül kerül az egyetemes emberiesség sáncain. Gyurcsány szerint az a parlament, amely megtűri ezt a hangot, a párt, amely befogadja az ilyen embert, az osztozik a megbocsáthatatlan bűnben.
A volt miniszerelnök szerint egy választás maradt. A Fidesz vagy megszabadul Wittner Máriától, vagy őket is azonosítják ezzel a hanggal itthon és szerte a világban. Mint írja, a párt szégyellje magát képviselőjével együtt.
Gyurcsány egy másik Facebook-bejegyzésében az előrehozott választásokkal foglalkozott. Szerinte két kézenfekvő időpont adódik: a gyorsabb verzió szerint még a 2012-es költségvetés elfogadása előtt, azaz 2011 kora őszén, a mérsékeltebb variáció szerint 2012 tavaszán.
"Romló népszerűség mellett az idő nagyon drága. A Fidesz abban reménykedhet, hogy a következő egy évben tartandó választásokon még stabil többséget szerezhet. Ugyanakkor reálisan kalkulálhat azzal, hogy ha az új ciklus legelején meghozza a nehéz intézkedéseket, akkor lesz négy éve, hogy beérjenek azok gyümölcsei. Ráadásul az ellenzék megerősödéséhez hosszabb időre lenne szükség. Egy korai választás felkészületlenül érné a ma ismert ellenzéki pártokat, és szűkítené annak lehetőségét, hogy sikeres új szereplő jelenjen meg a színpadon" - elemez Gyurcsány.