2011. március. 21. 17:19 MTI Utolsó frissítés: 2011. március. 21. 17:12 Itthon

Parlamenti téma lett a Tűzraktér, a Trafó és a West-Balkán

Karácsony Gergely LMP-s képviselő hétfőn a parlamentben azt kérdezte a kulturális államtitkártól, hogy miért alkottak olyan kormányrendeletet, amely ellehetetleníti a zenés-táncos szórakozóhelyek üzemeltetését, illetve az állam valóban átvenné-e a fővárostól a Trafó üzemeltetését, illetve mi lesz a Tűzraktérrel? Vágó Gábor szerint a kormányrendelettel "túlbiztosíttatják" a helyszíneket és az új kötelezettségeket a szervezők nem tudják teljesíteni.

Szőcs Géza államtitkár válaszában leszögezte: a Trafót jelenlegi profilja is alkalmassá teheti arra, hogy állami intézmény legyen és a kormányzati tervek szerint Markó Iván és Bozsik Yvette társulataira építik majd a Trafó jövőbeni műsorpolitikáját, ugyanakkor ez nem zárja ki a helyre eddig is jellemző "befogadást" és a szakmai, erkölcsi tőkéje megmaradását.

A Tűzraktér esetében az államtitkár elmondta: az épület a terézvárosi önkormányzaté, amely március végéig elrendelte annak kiürítését. Szőcs Géza hangsúlyozta: ismerik a konfliktust, de a kormánynak nincs lehetősége korlátozni egy önkormányzat mozgásterét, ugyanakkor közvetítenek az ügyben: már tárgyaltak az önkormányzat képviselőivel és hétfőn tárgyalnak a Tűzraktér vezetőivel is. A kormányrendelettel kapcsolatban az államtitkár elmondta: a módosításokra a West Balkánban történt tragédia miatt van szükség.

 

 

Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.