2011. március. 17. 12:58 MTI Utolsó frissítés: 2011. március. 17. 12:51 Itthon

"Nincs Fidesz-KDNP-szövetség Esztergomban"

A helyi kereszténydemokrata elnök nyílt levélben fordult a képviselő-testülethez és a polgármesterhez azt is kérve, hogy ne használják a Fidesz-KDNP-frakció elnevezést, mivel ilyen Esztergom önkormányzatában nem létezik.

Esztergomban nincs szövetség a Fidesz és a KDNP között, nincs együttes érdemi munka sem az önkormányzat bizottságaiban, sem a képviselő-testületben - mondta a KDNP helyi elnöke csütörtökön az MTI-nek.

Mészáros János közölte, hogy nyílt levélben fordultak a képviselő-testülethez és a polgármesterhez. Ezt egyrészt figyelemfelhívásnak szánták, hogy az adósságrendezési eljárás ne jusson el a csődeljárásig, másrészt kérték, hogy ne használják a Fidesz-KDNP-frakció elnevezést, mivel ilyen Esztergom önkormányzatában nem létezik. "Több helyen olvastuk, hogy a Fidesz-KDNP nevében írnak. Ez nem a mi véleményünk. Ha valaki nyilatkozott, az vállalja fel a nevét és ne egy politikai szervezet nevében írogasson" - mondta az MTI-nek a KDNP helyi elnöke, aki elhatárolódott a két párt nevével kiadott közleményektől.

Mészáros János levelében kérte, hogy az adósságrendezési eljárás alatt a város érdekeit tartsák szem előtt, majd így folytatta: "amennyiben ebben akadályoztatva érzik magukat, lelkiismereti kötelességük a testületet feloszlatni, ezzel lehetőséget teremtve az akadályoztatás elhárítására". Steindl Balázs, a helyi Fidesz-frakció elnöke az MTI-nek elmondta: a választáson Fidesz-KDNP-jelöltek indultak, és ha az emberek így szavaztak bizalmat nekik, akkor használni is fogják a Fidesz-KDNP-megjelölést. Hozzátette: nem igaz, hogy nincs KDNP-s tag a testületben, mert Németh József volt alpolgármester, jelenlegi képviselő évek óta a Kereszténydemokrata Néppárt tagja.

Tétényi Éva polgármester a KDNP nyílt levelére reagálva felajánlotta, hogy a szervezet által ajánlott tagok tanácskozási joggal részt vehetnek az adósságrendezési bizottság munkájában. A 15 tagú esztergomi képviselő-testületben a 10 fős kormánypárti frakció adja többséget, a Jobbik, az LMP, az MSZP és a Vállalkozók Pártja egy-egy embert delegál, Tétényi Éva polgármester pedig független.

A polgármester és a képviselő-testület viszonya novemberben romlott meg, amikor Tétényi Éva közölte, hogy a korábbi vezetőségtől 1,2 milliárd forint kifizetetlen és lejárt számlaállományt, továbbá csaknem 20 milliárdos adósságot örökölt, ezért adósságrendezést kér, és a lejárt hiteleket nem hajlandó újabb kölcsönökből fedezni. A kormánypárti frakció szerint a polgármester törvénytelenül indította el az adósságrendezési eljárást. Tétényi Éva pedig az Alkotmánybírósághoz fordult, mert szeretné elérni, hogy a parlament oszlassa fel a testületet, mivel megbénítja a várost az, hogy a legnagyobb képviselőcsoport nem működik együtt vele.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.