2011. március. 16. 20:56 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2011. március. 16. 20:55 Itthon

Gubcsi Lajos, a tiszteletbeli székely és a kun himnusz írója

Gubcsi Lajos "tisztelebeli székely" címet viselő és "Kurultáj emléklap"-tulajdonos azzal került szerdán a média középpontjába, hogy állítólag családi vállalkozássá változtatta a HM kommunikációs cégét, például saját háza kertjében tartott szoboravatást a házelnök és a honvédelmi miniszter jelenlétében.

A maga által "közgazdász, újságíró, író, költő"-nek nevezett Gubcsi saját honlapot (www.amm-gubcsi.hu) üzemeltet, amelynek tanúsága szerint 2025-ig megtervezte, milyen díszalbumokat ad ki. Így például a nagyközönség olvashatja majd a "Legényregény", 2013-ban a "Kisfiam, gyere, fölmegyünk az égig", 2016-ban pedig a "Járdaszegély, árva szegény" című műveket.

A honlapról például olyan érdekességek is megtudhatók, hogy Gubcsi Lajos a "Kun főkapitányok Emlékérem" és az "Árpád fejedelem-érem" tulajdonosa, valamint a kun himnusz szövegének szerzője. Életrajzából az is megtudható, hogy a közgazdasági egyetem után elvégezte az MSZMP Politikai Főiskoláját is és a KISZ KB Intéző Bizottságának, majd Titkárságának volt a tagja. Gubcsi leghangsúlyosabb tevékenysége a díjalapítás. Ő hozta létre például a Summum Bonum Díjat, a Mátyás király-díjat és a 2009-2033 időszakra szóló "Gubcsi Lajos Ex Libris Díj" alapítója.

A 7 saját és két nevelt gyermekkel büszkélkedő Gubcsi Lajos mindezeken felül a Magyar Művészetért Alapítvány, illetve Díj alapítója, amelyről a weboldalán megjegyzi, hogy "bejegyzés nélküli közösségként funkcionál". A civil szervezetek egyébként nem közhiteles, csak tájékoztató jellegű online bírósági nyilvántartásában sem szerepel a Magyar Művészetért Alapítvány. A Magyar Művészetért Díjat a honlap szerint már több százan vehették át, többek között olyan ismert művészek, mint Spiró György író, Udvaros Dorottya színművész, Markó Iván balettművész és Tarr Béla filmrendező.

A Gubcsihoz kötődő díjakat odaítélő kuratóriumok tagjai is neves, ismert emberek. A honlap szerint például részt vett az egyik ilyen testületben Szőcs Géza jelenlegi kultúráért felelős államtitkár. Gubcsi külön oldalt szentel szervezetei, albumai, valamint díjai szponzorainak és "mecénásainak". A névsorban többek között szerepel Demján Sándor üzletember, Csányi Sándor, az OTP vezetője, és Pintér Sándor jelenlegi belügyminiszter is.

Hirdetés
További cikkeink Trump elnöki beiktatásáról