2011. február. 18. 08:52 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. február. 18. 08:52 Itthon

Navracsics ellenzi az alkotmányról rendezett népszavazást

Nem tartja praktikusnak a népszavazást az alkotmány ügyében Navracsics Tibor - közölte az MR1-Kossuth Rádió honlapja. A közigazgatási és igazságügyi miniszter Veszprémben beszélt erről, amikor felkereste a megye első kormányablakát.

Az új alkotmány szabályozási elveiről szóló határozati javaslat csütörtökön zárult vitája kapcsán a közrádió Krónika című műsorának kérdésére Navracsics Tibor azt mondta: nehéz ügynek tartja az alkotmányról szóló népszavazás témáját. A közigazgatási és igazságügyi miniszter szerint az alaptörvény olyan bonyolult szabályrendszer, amire nehéz lenne igennel vagy nemmel válaszolni. Ám, tette hozzá, ha a parlamenti többség jónak látja, akár lehet népszavazás is.

A magyar szociális fórum csütörtöki közleményéről, amelyben a szervezők sürgetik, hogy az eddigi teljes vitaanyagot tegyék közzé, Navracsics Tibor azt mondta a rádiónak, hogy a koncepció nyilvános, március közepétől pedig egy hónapon át csak az alkotmány fog szerepelni a parlament napirendjén, mindenki elmondhatja majd a véleményét.

A szociális fórum azt is kifogásolta hogy az alkotmánytervezet nem tartalmazza az emberhez méltó megélhetés jogát, sem a lakhatáshoz, és létminimumhoz való jogot. A közigazgatási és igazságügyi miniszter ezzel kapcsolatban a Krónikának elmondta, a kormányoldalon létezik olyan terv, hogy az EU alapjogi chartáját valamilyen módon beemeljék az új alkotmányba, és ez legyen az alaptörvény emberi jogi fejezete.

 

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. május. 10. 20:00

XIV. Leó pápa a felvett nevével is üzen a világnak - de miről voltak híresek az elődei?

Prevost bíboros a XIV. Leó nevet választotta, ezzel pedig egyben utalást is tett arra, hogy mely elődeinek szellemében kívánja kormányozni a katolikus egyházat. A Leó pápák története meglehetősen vegyes, volt köztük nagy egyházreformer pápa, mások a szociális érzékenységükkel tüntettek, de olyan is akadt, aki végérvényes szakadást idézett elő a keresztény közösségben. Volt, aki a hívek harcos védelmével írta be magát a pápaság történetébe, akadt, aki korát meghaladó nézeteket vallott, de olyan is, aki évszázadokkal pörgette volna vissza az idő kerekét, ha teheti, mások pedig ügyesen játszották a hatalmasok játékát egy olyan korban, amikor az egyház feje nem csak spirituális vezető, de világi hatalommal rendelkező uralkodó is volt.