2011. február. 11. 19:39 FH/Hírszerző Utolsó frissítés: 2011. február. 11. 19:41 Itthon

Vizsgálatot indított az M6-os repedései miatt az NFM

Haladéktalanul megkezdi a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) az M6-os/M60 autópálya Szekszárd-Bóly-Pécs közötti szakaszának teljes műszaki felülvizsgálatát. Az NFM emellett bekérte a pályát működtető koncessziós társaságtól a koncessziós szerződés szerint benyújtandó jelentést az M6 alagútjaiban történtekről.

Mint a Független Hírügynökség már hírül adta, repedéseket találtak az M6-os/M60-as autópálya alagútláncán. Az átvizsgálás idejére délelőtt a Pécs felé vezető oldalon nem lehetett közlekedni, azután a Budapest felé vezető oldalt zárták le. A Mecsek Autópálya Koncessziós Zrt. szerint a javítást a tervek szerint még a napokban elvégzik. Az alagutakat rendszeresen ellenőrzik, így bukkantak rá a "sérülésre" csütörtökön, a kora esti órákban. Az előzetes vizsgálatok szerint a repedések lokális jellegűek és kizárólag az alagút bevezető szakaszát érintik.

Az NFM az eset kapcsán pénteken este azt közölte: a tárca bekérte a koncessziós társaságtól a koncessziós szerződés szerint benyújtandó jelentést az M6 alagútjaiban történtekről. Az előzetes egyeztetések és a helyszíni jegyzőkönyv alapján a hibák elhárítása tart, a közlekedésbiztonsági kockázatok kizárása után a forgalom újraindulhat. A hibák kijavítása a koncessziós társaság kötelessége, költségeit a magánpartner viseli.

A szaktárca érintett államtitkárságai haladéktalanul megkezdik az M6/M60 Szekszárd-Bóly-Pécs közötti szakaszának teljes műszaki felülvizsgálatát, kiemelt figyelemmel az alagutak műszaki állapotára és a jelenlegi hibák okaira. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az állam koncessziós szerződésben foglalt jogait maradéktalanul érvényesíteni kívánja, az útlezárás következményeit a rendelkezésre állási díjban érvényesíti - áll a közleményben.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

Leáldozhat a Huawei csillaga Európában Trump alatt?

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.