2011. február. 04. 12:56 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 18. 12:08 Itthon

A fővárosi gazdasági bizottság elé kerülhet a CET ügye

A Fővárosi Közgyűlés gazdasági bizottsága elé kerülhet a CET-beruházás ügye; a testület pénteki ülésén Tüttő Kata MSZP-s képviselő javasolta, hallgassák meg a bizottság előtt az ügyben illetékes főpolgármester-helyettest, Bagdy Gábort. Tüttő Kata azzal indokolta javaslatát, hogy a beruházással kapcsolatban "sok bizonytalanság van a levegőben".

Szavai szerint sok olyan kiírt pályázat van, amelynek nem lett eredménye, és van olyan is, amelynek lett ugyan eredménye, de azt nem írták alá. A szocialista politikus azt javasolta, hogy a gazdasági bizottság ülésén tekintsék át ezeket a szerződéseket, valamint azt, hogyan áll az egész projekt, a pályázatok és a bérbeadások ügye.

Rogán Antal (Fidesz), a bizottság elnöke azt mondta, megpróbálja megkérni a főpolgármester-helyettest arra, hogy jöjjön el a bizottság ülésére. Losonczy Pál (Jobbik), a bizottság alelnöke a beruházással kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy a főváros nem fizetett a fővállalkozónak, ezért az sem fizette ki az alvállalkozóit. Közölte, az elmaradt kifizetések miatt negyven alvállalkozó a csőd szélén áll, továbbá a nekik dolgozó szakemberek családjai, több százan nehéz helyzetbe kerültek.

A Duna-parti volt Közraktárak helyén a mintegy 27 ezer négyzetméteres CET (Central European Time, azaz közép-európai idő) elnevezésű komplexum kialakítását a tervek szerint 2010 augusztusában kellett volna befejezni, a 8,5 milliárd forintos beruházás PPP-konstrukcióban, a Fővárosi Önkormányzat szerepvállalásával és a Porto Investment Kft. fejlesztéseként valósul meg.

Múlt pénteken Márton Imre, a Porto Investment ügyvezetője azt mondta, ha a főváros az ígéretéhez híven aláírja a közműszolgáltatókkal a szerződést, akkor jó eséllyel a tavasz végén átadhatják az épületet. Az épület jelenleg 95 százalékos készültségi szinten van, a helyiségek több mint 60 százalékát már kiadták. Az épület minőségével kapcsolatban hangsúlyozta: jó minőségű anyagokat építettek be, az épület jó minőségben készült el.

Bagdy Gábor (Fidesz) főpolgármester-helyettes ugyanakkor arról beszélt, a szerződéses konstrukció összességében előnytelen és kedvezőtlen a fővárosra nézve, az előnyök pedig inkább a Porto Investmentnél keletkeznek, a kockázatokat pedig Budapest vállalta magára.

Tüttő Kata a bizottság pénteki ülésén javaslatot tett arra is, hogy vegyék napirendre a fővárosi kórházak esetleges állami kézbe adásának ügyét is a testület egyik ülésén. Mint fogalmazott, az nem kizárólag orvosszakmai kérdés, miután gazdasági oldala is van.

Rogán Antal erre válaszul azt közölte, amíg vagyonátadásról nincs szó, addig az ügy közgyűlési szempontból költségvetési és egészségpolitikai szakmai kérdés, így addig nem tartozik a gazdasági bizottsághoz.

Tarlós István főpolgármester szerdai sajtótájékoztatóján arról beszélt, egységesen "állami gondozás alá kell venni" a fővárosi kórházakat. Közlése szerint a 12 egészségügyi intézmény átadásához még a Fővárosi Közgyűlés jóváhagyása és kormányzati döntés is szükséges. Tarlós István szerint "csacsiság", hogy vagyonvesztéssel járna az egészségügyi ellátás átadása az államnak, és valójában arról van szó - magyarázta -, hogy a feladat átadásával az ahhoz tartozó infrastruktúrát is átadják.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.