2011. február. 03. 13:16 MTI Utolsó frissítés: 2011. február. 04. 10:55 Itthon

Elutasította az EP Deutsch Tamás mentelmi jogának felfüggesztését

A magyar igazságügyi hatóságok tavaly nyáron kérték Deutsch Tamás mentelmi jogának felfüggesztését, miután Budapesten rágalmazás miatt büntetőeljárás indult az EP-képviselő ellen.

Az Európai Parlament (EP) brüsszeli plenáris ülése csütörtökön elutasította azt a kérelmet, hogy rágalmazás miatt indított büntetőeljárás miatt függesszék fel Deutsch Tamás magyar néppárti EP-képviselő mentelmi jogát.

A magyar igazságügyi hatóságok tavaly nyáron kérték Deutsch mentelmi jogának felfüggesztését, miután Budapesten rágalmazás miatt büntetőeljárás indult az EP-képviselő ellen. Azzal vádolta egy magánszemély, hogy 2010. március 25-én megrágalmazta őt a Klubrádiónak adott interjúban, valótlanságokat állítva múltjáról.

Az EP jogi bizottsága hétfőn úgy foglalt állást - és ezt a csütörtöki plenáris ülésen jóváhagyták -, hogy Deutsch Tamás az EP-képviselői munkáját végezte, amikor a szóban forgó interjúban hangot adott véleményének. Ezért a hatályos törvények szerint Magyarországon őt ugyanolyan mentelmi jog illeti meg, mint a magyar országgyűlési képviselőket.

Deutsch Tamás az MTI-nek elmondta, hogy az őt feljelentő magánszemély Boros Imre, az előző Orbán-kormány egykori minisztere, akiről olyan iratok kerültek nyilvánosságra, amelyek Borosnak az előző rendszer titkosszolgálatához fűződő kapcsolatát támasztották alá. Deutsch egy más vonatkozású ügyben adott interjút tavaly márciusban a Klubrádiónak, és abban hangzott el utalás Boros személyére.

 

 

 

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.