2011. február. 02. 10:48 Utolsó frissítés: 2011. február. 02. 11:42 Itthon

Kovács László a médiatörvény uniós megítéléséről

Az, hogy a kormány kész változtatni a médiatörvényen, nem jelenti azt, hogy valóban változik a jogszabály - mondta Kovács László, az MSZP alelnöke az MR1-Kossuth Rádió reggeli műsorában.

Az, hogy a kormány kész változtatni a médiatörvényen, nem jelenti azt, hogy valóban változik is a jogszabály - mondta az MSZP alelnöke, hozzátéve: az uniós biztosnak küldött levél ellenére gondok vannak a médiatörvénnyel - írja az MR1-Kossuth. A szocialista politikus a hvg.hu-nak elmondta: Navracsics Tibor médiatörvény ügyben született válaszlevele nem tesz mást, mint tételesen elhárítja Kroes aggályait. Neelie Kroes azt üdvözölte, hogy a kormányban levele alapján van készség a médiatörvény megváltoztatására. Ám, teszi hozzá Kovács, Navracsics levele mégsem a készségről szól, hanem hogy Kroesnek nincs igaza. Ha a kormány és az Európai Bizottság leül tárgyalni, és nem sikerül meggyőzniük egymást, akkor igenis indulhat eljárás Magyarország ellen, még ha a szociaisták ezt nem is óhajtják - fogalmazott Kovács.

A szocialista politiks kételyekkel fogadta, hogy a kormány válszlevele nyomán minden rendeződne, hiszen, mint a rádiónak kifejtette, Neelie Kroes leveléről is azt állították a kormány tisztségviselői, amíg az nem kapott nyilvánosságot, hogy csupán technikai jellegű módosításokat kér az uniós biztos, ám rövid úton kiderült, hogy ez nem igaz, a levélben a biztos aggályát fejezte ki amiatt is, hogy a magyar médiatörvény a szólásszabadság tekintetében uniós alapelvekkel áll szemben.  

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajtermékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egy évnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.