2011. január. 10. 16:51 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. január. 10. 16:47 Itthon

Tárnoki tragikus ikerszülés: még nem tudni, miért halt meg az anya

A Semmelweis Egyetem I. Számú Gyermekgyógyászati Klinikájának osztályvezetője szerint az édesanya állandó kórházi felügyelete a gyakorlat szerint ikerterhesség esetén sem szükséges, jól gondozott terhességről volt szó.

Mint ismert elhunyt a tárnoki iker-testvérpár másik tagja is hétfőn a kora hajnali órákban. Édesanyjukhoz szombaton este riasztották a mentőket, de életét már nem tudták megmenteni. A gyermekeket még a helyszínen, császármetszéssel hozták a világra.

A Semmelweis Egyetem I. Számú Gyermekgyógyászati Klinikájának osztályvezetője, Dr. Szabó Miklós az esettel kapcsolatban tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy a kisfiúk a 33. héten születtek. Mindkét újszülöttet többször újraélesztették, még a helyszínen, a klinikára szállítás előtt 10 és 20 percre leállt a szívük. A gyermekek életéért az I. Számú Gyermekgyógyászati Klinika szakemberei folyamatosan küzdöttek, de fő életfunkcióikat nem tudták tartósan stabilizálni, az első gyermek néhány órával később, a második újszülött hétfőn hajnalban a klinikára szállítás után hunyt el.

A terhesség hasonló időszakában statisztikailag nincs számottevő halálozási kockázat, ez esetben az újszülöttek már a méhen belül oxigénhiányos állapotba kerültek az édesanya rosszulléte, keringési rendellenessége, majd halála miatt. Dr. Szabó Miklós megerősítette, hogy az esetről kapott szóbeli közlés alapján az édesanyának enyhe terhességi cukorbetegsége volt, amelyet diétával egyensúlyban tartottak. Az édesanya állandó kórházi felügyelete a gyakorlat szerint ikerterhesség esetén sem szükséges, jól gondozott terhességről volt szó. Azt, hogy mi okozta az édesanya halálát, a patológiai vizsgálat állapítja majd meg.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. január. 09. 19:30

Századfordulós bűnügyek – Az országbíró titokzatos halála

Az alig tíz éve egyesült Budapest első szenzációs bűnügye volt Mailáth György országbíró meggyilkolása, hiszen a korabeli magyar állam legfőbb közjogi méltóságainak egyike vált bűncselekmény áldozatává. A minden információmorzsára éhes közérdeklődés komolyan hátráltatta a nyomozói munkát, amit a sajtó is csak nehezített, ugyanis a legvadabb feltételezéseket is tényként tálalta. Századforulós bűntényekről szóló sorozatunk első része.