2011. január. 03. 12:15 hvg.hu Utolsó frissítés: 2011. január. 03. 12:52 Itthon

Az MSZP megirigyelte Orbán videoüzeneteit

"Rendhagyó" videosorozatot indított az MSZP. A honlapon közölt néhány perces szösszenetekben a párt országgyűlési képviselőit kérdezik. Mint a felvezetőben közlik, nem aktuális politikai kérdésekről, hanem magánéletük egy-egy meghatározó eseményéről mesélnek a politikusok.

A mai kisfilmben, amely a Csoda történt Harangozó Gáborral címet viseli, a képviselő beszél, kicsit több mint hat percben. A belga egészségügyi rendszerről mesél, melyet testközelből volt alkalma megismerni, mert mindkét gyermeke Brüsszelben született. A beszélgetés elején megemlíti, hogy Belgiumban magánbiztosítók, magánkórházak és vizitdíj is van, "valami hasonló, mint amit mi kezdtünk el kiépíteni".

A szülés egyágyas, légkondicionált, plazmatévés, apukának járó vendégággyal felszerelt szobában történt - mesélte -, ahol mindenki igyekezett arról gondoskodni, hogy ők jól érezzék magukat. Sőt, a nővér felszólította őket, hogy szóljanak a nap bármely szakában, ha segítségre van szükségük.

A magánéleti epizód apropóján a sajátos egészségügyi finanszírozási modellről is említést tesz: eszerint, ha valaki ugyanabban a kórházban szüli második gyermekét is, mert elégedett az ottani szolgáltatással, akkor ezért az intézmény - ösztönzőként - már magasabb juttatást kap, mint az első gyermeknél.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.