2010. december. 28. 07:32 MTI Utolsó frissítés: 2010. december. 28. 09:20 Itthon

A jeges Budapesten küzdöttek éjjel a munkagépek

A Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. az éjszakai műszakban 36 munkagéppel folyamatosan síkosságmentesítette Budapest útjait, hajnalban a közösségi közlekedés rendben elindult - közölte a cég az MTI-vel kedden.

A közlemény szerint a járművek először a fő- és közösségi útvonalak ellenőrzését, szükség szerinti síkosságmentesítését végezték el, majd a mellékutak takarításával folytatták. Hajnalban a munkagépek visszatértek az 1200 kilométer hosszúságú fő- és közösségi közlekedési úthálózatra, hidakra, felüljárókra, a kórházakhoz, egészségügyi intézményekhez, valamint a lakosság ellátását biztosító logisztkai bázisokhoz vezető mellékutakra, hogy biztosítsák a közösségi közlekedés elindulásának feltételeit.

A tájékoztatás szerint az éjszaka nagyon hideg volt, a budai városrészben -8, -9, a pesti oldalon -14 Celsius fokot mértek, ami lassította az alkalmazott hintőanyag olvasztó hatását. Hétfőn a szóró munkagépek nem jutottak el több mellékútra, ahová emiatt a hulladékszállító járműveink sem tudtak behajtani. Amennyiben éjszakai erőfeszítéseink eredményeként nagy tömegű munkagépeink számára is bizonságosan közlekedhetővé válnak ezek az utcák, a mai napon pótolják a hulladék elszállítását.

Az FKF kéri a járművezetőket, hogy fokozott figyelemmel, körültekintően vezessenek, a magánház tulajdonosokat, a társasházak üzemeltetőit pedig arra, hogy az ingatlanjaikhoz tartozó járdákat tisztítsák meg a hótól és síkosságmentesítsék a gyalogos balesetek elkerülése érdekében, de a havat ne az úttestre tolják.

Hirdetés
Gazdaság Ballai Vince 2025. május. 02. 13:30

A klímaváltozás buszán ülünk, féktávolságon belül van a fal, mindenki előtt van gáz- és fékpedál – ön épp melyiket nyomja?

A címben kissé átdolgozva idézett metaforát Zlinszky János biológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem tanára hozta egy minapi beszélgetésen, amin Gelencsér András kémikussal és Ürge-Vorsatz Diána fizikussal beszélte át a klímaválság helyzetét. Szó esett a polikrízisről, a fogyasztás szent tehenéről, a zöld diktátorokról és a nemnövekedésről. Mit tehetnek a politikusok, a társadalom, az egyének és a kutatók? Sokféle kérdésre sokféle válasz jött a keresztény tanításból kiinduló biológustól, a borúlátó levegőkémikustól és az optimista fizikustól.