Semjén a médiatörvény elleni tiltakozásról: "a balliberális vonal futkos Európa-szerte"
Semjén Zsolt szerint a híradások másról sem szólnak, mint a kormány gyalázásáról, kritikájáról. A miniszterelnök-helyettes az MTV reggeli műsorában beszélt.
A luxemburgi kormány álláspontjának semmi köze nincs a külügyminiszteréhez, aki egy radikális baloldali politikus - jelentette ki Semjén Zsolt a Magyar Televízió Ma reggel című műsorában. Mint ismert, Jean Asselborn korábban azt mondta, hogy a magyar médiatörvény sérti az Európai Unió szerződéseinek szellemét és betűjét, mindez pedig megkérdőjelezi Magyarország alkalmasságát a soros elnökségre. Az pedig, hogy Angela Merkel német kancellár figyelemmel kíséri a médiatörvényt, egy nagyon derék dolog, kísérje figyelemmel az Európai Unió valamennyi törvényét – tette hozzá a miniszterelnök-helyettes.
Szerinte a médiatörvényt érti külföldi kritikákat illetően mindössze arról volt szó, hogy a balliberális vonal futkos Európa-szerte, saját haverjaikhoz, saját félelmeiket vetítik ki, és nem létező dolgok ellen tiltakoznak. Nem igaz például, hogy a médiahatóság tízmilliós bírságokkal ellehetetleníthet médiumokat, hiszen a bírságot csak akkor kell kifizetni, ha azt a bíróság megítéli – érvelt Semjén. Arra a felvetésre, hogy a kuratóriumok kizárólag kormánypárti delegáltakból állnak, úgy reagált: az ellenzék azon igénye, miszerint tagokat delegálna a kuratóriumokba, olyan, mintha államtitkárokat, vagy főosztályvezetőket akarna delegálni a minisztériumokba. Úgy vélte: Magyarországon totális a médiaszabadság, mert a híradások másról sem szólnak, mint a kormány gyalázásáról, kritikájáról.
Kopits menesztése: nem volt elegáns
Elismerte, nem volt elegáns, hogy Kopits György menesztését az egészségügyi salátatörvénybe foglalták, de szükséghelyzet volt, és minft fogalmazott: a törvényalkotás nem az örökkévalóságnak szól. Egyébként szerinte a Fidesz támogatottsága felhatalmazást ad akár egy ilyen döntéshez is. Hangsúlyozta: nem igaz, hogy a költségvetési tanácsot gyengítették, épp ellenkezőleg, míg korábban a hivatal csak véleményezhette a költségvetést, most meg is állíthatja a folyamatot.
A régi apparátus fenntartását azonban indokolatlannak tartja, mert szerinte néhány közgazdász a sarokszámokból képes elvégezni ugyanazt a munkát. Felhívta a figyelmet arra, hogy a kormány megfelezte az Országgyűlés és az önkormányzati testületek létszámát, az állami apparátust pedig mintegy harmadával csökkentette. A KDNP elnöke beszélt arról is: Orbán Viktor miniszterelnök kijelentése, miszerint a kereszténydemokraták előtt két út áll, szövetség vagy felmorzsolódás, nem tekinthető hadüzenetnek, sokkal inkább egy történelmi folyamatnak a felismerése.