Mi várhat a Fidesz által hozott intézkedésekre, ha a mostani kormánypárt távozni kényszerül, s miért érné meg másképp csinálni? Erről blogol Török Gábor.
"Csináltok magatoknak negyedik köztársaságot, ez nem a mi köztársaságunk, mi majd ötödiket csinálunk, és ezzel állunk elő. Hogy ez, ami van, a 9 éves megbízásotokkal, ilyen alkotmánybírósággal nem kell nekünk, és egy új rendszerváltás kell. A félelmem az, és a magyar történelem legnagyobb tragédiája az, hogy a 20. században ennyi rendszerváltás volt, és most afelé sodródunk, hogy még több legyen, és a politikai követeléseknek ez váljék a tárgyává" – mondta egy konferencián a közrádiós megszólalási lehetőségét a héten elvesztő Tölgyessy Péter. Azt hiszem, fején találta a szöget" - írja kedd esti blogbejegyzésében Török Gábor.
A politológus azt írja: egy esetleges kormányváltás után ugyanis minden mostani, tartósnak szánt alkotás, éppen a megszületésének körülményei miatt, első számú közellenséggé válhat. Ha minden így megy tovább, 2014-ben vagy 2018-ban, az időpont ebből a szempontból szinte lényegtelen, csak olyanok győzhetik le a Fideszt, akik a lehető leghatározottabb kritikáját adják a kormányzásának.
Török Gábor úgy fogalmaz: a Fidesz megteheti, hogy minden ellenzéki erő tiltakozása ellenére egyedül alkosson új alkotmányt, hozzon létre intézményeket és öntsön szinte betonba személyeket és testületeket. Ha azonban így jár el, a garancia – minden alkotmányos védelem ellenére – igazán csak addig tart, amíg a hatalom.
A teljes bejegyzést olvassa el a Mitől fél Tölgyessy Péter? című bejegyzést itt!