Régen látott össztűz zúdult ma az Európai Unió országaiból az Orbán-kormányra, érdemes átgondolni, hogy pontosan mekkora a súlya és a jelentősége mindennek - írja a blogján Török Gábor politikai elemző.
Kétségtelen, hogy 1990 óta magyar kormány ilyen éles kritikákat még nem kapott - szögezi le szerdai blogbejegyzésében Török Gábor elemző, arra is emlékeztetve, hogy a talán leginkább vitatott megítélésű Gyurcsány-kabinettel szemben hasonló, a nemzetközi diplomáciában valóban szokatlan hangot kormányzati pozícióban lévő nyugati politikus nyilvánosan soha nem engedett meg magának, mint ahogyan ma üzentek többen Orbán Viktornak. Ráadásul ezúttal konzervatív újságok, politikusok és kormányok is megszólaltak, akiket azért a magyar jobboldalon belül nagy bravúr lenne kommunistázni, gyurcsányozni vagy más módon személyükben hitelteleníteni - írja Török, hozzátéve, itt az idő, hogy a politika rövid pihenőidejében, az ünnepek alatt kicsit mindenki gondolkodjon, akinek bármilyen köze van a magyar kormány munkájához. A teljes blogbejegyzést itt olvashatják el.
Az Orbán-kormányt érő nemzetközi kritikák erőszakosabbak, mint bármelyik magyar kormányzati kampány, az MCC-ben pedig magas szintű a véleménynyilvánítás szabadsága – vallja Rodrigo Ballester, a közpénzzel és részvénycsomagokkal kistafírozott kormányközeli think tank tanára, aki 15 év uniós munka után váltott magyarországi karrierre. Az öt nyelven beszélő szakember magyarul még nem tud, az Orbán-kormány miniszteri biztosaként a kutatás és a felsőoktatás „nemzetköziesítéséért” felel. Mi volt a legnagyobb kultúrsokk, ami itt érte? Miért ezek „élete legjobb évei”? Mit érez Budapest utcáit járva?