Valótlan adatokkal folyt a nyomozás, elmarasztalták a BRFK-t
Valótlan adatot foglalt a nyomozás irataiba, s erre hivatkozva szüntette meg az eljárást az V. kerületi kapitányság, ami miatt elmarasztalta a Budapesti Rendőr-főkapitányságot a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság. Az elsőfokú ítélet fényében azt kéri az eljárást elindító Tempo Párt, hogy a nyomozást folytassák le újra – immár a helyes adatokkal.
Tavaly fordult a rendőrséghez a Tiszta Energiával Magyarországért Párt – Tempo Párt – az MKI Építő Kft. kapcsán, mondván, a cég neve alatt több közokirat-hamisítás történt, amivel csalást és más bűncselekményeket lepleztek el. A MKI Kft. felszámolása a Kossuth Holding Vagyonkezelő Rt. neve alatt futott, holott a társaság 2003. október 31-én megszűnt. A felszámolást a Kossuth Holding Válságkezelő és Felszámoló Zrt. személyi állománya vitte tovább, mint jogutód, de ezt a változást a cégbíróságon nem vezették át, mivel a felszámoló csoport nem hozott új felszámolót kijelölő végzést. A megszűnt rt. nevében egyébként, mint arról már többször írtunk, számos cég felszámolása folytatódott tovább. Emiatt tartja azt a Tempo, hogy ezeket az eljárásokat egy már nem létező, azaz fantomcég végezte.
A szervezet ezért tett feljelentést az MKI Építő Kft. felszámolása miatt, mondván, a felszámoló biztos 2003 és 2009 között olyan cégnek az aláírási címpéldányát használta, amely már nem létezett, és így közokirat-hamisítást követett el. Valamint „az MKI Kft. neve alatt törvénysértően nyitott bankszámlát” több pénzintézetnél. A Tempo ezt azért is hangsúlyozta ki, mert a „a felszámolási eljárás során az adós társaságnak csak egy bankszámlája lehet.” A szervezet szerint „ezek a cselekmények felvetik a bűnszövetségben, folytatólagosan és üzletszerűen, különösen jelentős értékre folytatott pénzmosás és egyéb bűncselekmények elkövetésének gyanúját is.” Az ügyben eljáró V. kerületi kapitányság – amelynek akkor a jelenlegi budapesti főkapitány, Tóth Tamás volt a vezetője – viszont nem az MKI Kft-vel, hanem az MK International Kft-vel kapcsolatban járt el, s szüntette meg a nyomozást.
A hatóság ezen tévedését a szervezet jelezte, ám az ügyben eljáró nyomozók és parancsnokaik továbbra is fenntartották álláspontjukat, s a panaszt elutasították. A Tempo szerint ezzel hamis adatot foglaltak közokiratba, s jogellenesen szűntették meg az eljárást. A Szabolcs-Szatmár-Megyei Bíróság ennek első fokú ítéletében helyt is adott. A megyei bíróság a személyhez fűződő jog megsértése és más iránt indított perben meghozott ítélete szerint, az V. kerületi kapitányság bűnügyi osztálya a nyomozás megszüntetéséről hozott határozatának indokolási részében egy kft-vel kapcsolatos megállapításait úgy szerepeltette, mint ha annak a vizsgálatát kezdeményezték volna a felperesek, holott másik céggel szemben tettek feljelentést. Ezzel pedig a bíróság szerint a rendőrség megsértette a felpereseknek a tisztességes eljárás lefolytatásához és a jó hírnév tiszteletben tartásához fűződő jogait.
Erre alapozva kéri most a Tempo a rendőrségtől új eljárás lefolytatását, s a felszámoló biztossal szembeni fellépést. A BRFK szóvivője, Illés Hilda a hvg.hu-val közölte, hogy a testület részéről a december 1-jei bírósági ítéletet még nem ismerik, írásban sem kapták meg, így dönteni sem tudtak arról, mi legyen a következő lépés. „Amennyiben megérkezik a határozat, annak pontos tartalma alapján eldöntjük, élünk-e jogorvoslattal.”