2010. december. 02. 19:41 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2010. december. 02. 19:22 Itthon

A gerincút építése miatt tiltakoznak a csepeliek

Helyi lakosok szerint több száz család otthonát teheti tönkre a Csepelre tervezett új gyorsforgalmi út. Az építkezés miatt házak falai repedtek meg, és utak váltak járhatatlanná. Az RTL Híradóban elhangzott: a lakók az új út forgalmától is tartanak, ezért azt szeretnék, ha az önkormányzat kisajátítaná az ingatlanjaikat.

Több hónapja gyűlik a csepeliekben a harag, amiért egyik napról a másikra munkagépek jelentek meg ablakaik alatt és dolgozni kezdtek. Az egyik ház például közvetlenül az új út mellett áll, ha elkészül, a gyerekek a kétszer két sávos forgalom szomszédságában hintázhatnak a teraszán. A ház egyébként egy éve készült el, az útépítés óta pedig repedések jelentek meg a falakon. Az 59 centis rés már régen tovább kúszott, és folyamatosan jelennek meg az újabb repedések.

Őri Andrea, a ház tulajdonosa az RTL Híradónak azt mondta: a legmegfelelőbb megoldás az lenne, ha kisajátítanák az ő és szomszédjai házát, hogy ne kelljen a porban és a zajban élni a gyerekeikkel.

A gerincutat a fővárosi önkormányzat építteti azért, hogy a Csepelre érkező forgalom nagy részét azon vezessék el a kerület központjából. Ennek örülnének is a csepeliek, de nem ilyen áron. A polgármester szerint is ki kellene sajátítani több házat, de azt mondja, még jobban meg kell vizsgálnia a helyzetet. Németh Szilárd elmondta: amennyiben ezt jogosnak tartja, akkor fővárosi önkormányzati képviselőjeként előterjesztést fog tenni.

A két és fél kilométeres gerincutat 16 éve szeretnék megépíteni. Eddig 11 milliárd forintba került.
Hirdetés
További cikkeink Trump elnöki beiktatásáról
Itthon hvg.hu 2025. január. 21. 06:30

László Róbert a Fülkében: Egy előrehozott választás a gyengeség beismerése volna a Fidesznek

Eltörölhetik az egyéni választókerületeket, játszhatnak a listaállítási feltételekkel, vagy akár a bejutási küszöbbel is – László Róbert, a Political Capital választási szakértője illúziónak tartja, hogy a kormánypárt ne nyúlhatna egy évvel a 2026-os országgyűlési választások előtt a törvényhez. Kacskovics Mihály Béla a szakértőt a Fülke legújabb adásában kérdezte a félprezidenciális rendszerről szóló pletykákról és a tolnai időközi választásról is.