2010. november. 22. 06:23 Magyar Nemzet Utolsó frissítés: 2010. november. 22. 05:54 Itthon

Botka: nem lehet évtizedekig polgárháborús hangulatban létezni

Bízom benne, hogy közeledünk a konszolidáció felé, mert a nagypolitikában nem lehet évekig, évtizedekig a hidegháborút idéző, polgárháborús hangulatban létezni – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek adott interjújában Botka László, Szeged MSZP-s polgármestere, aki beszélt azokról a kormányzati intézkedésekről is, amelyekkel egyet tud érteni.

Botka László többek között arról is beszélt a lapnak adott interjújában, miért nem vállalt komolyabb tisztséget a pártban: "Megtanultam az elmúlt tizenhat évben, amióta politizálok, hogy önmagában nem a politikai tisztség a fontos, hanem az, hogy az ember, ha közéleti szerepre adja a fejét, mivel tud egy közösségen segíteni. Számomra egyértelmű volt az elmúlt években, és így lesz a jövőben is, hogy egy politikus nem szórakozhat a választói bizalommal. Engem pedig a választók bizalma Szegedhez köt. Mindemellett szocialista országgyűlési képviselő is vagyok, részt veszek abban a munkában, amit az MSZP végez, de ez továbbra sem tisztséget jelent nálam."

A lap azt is megkérdezte a politikustól, miért nem szólal meg az országos érdeklődésre számot tartó politikai vitákban: "Nem szeretem az önmagáért való politikai vitákat, attól pedig kifejezetten irtózom, ami az elmúlt években Magyarországon meghonosodott, hogy a politikai erők szinte polgárháborús stílusban vitáznak, egyesek sokszor személyeskedő vádaskodásokat is megengednek maguknak, hogy kétségbe vonják a másik oldal jóakaratát, hazaszeretetét. Ha valamit szeretek a polgármesteri munkában, akkor az éppen az, hogy egy polgármester nem élhet meg a dumából, a polgármester tevékenysége, teljesítménye meglátszik a városán."

 

Hirdetés
hvg360 Lengyel Tibor 2025. április. 14. 14:00

Mihez kezdenek most Magyar Péterék 1,1 millió adattal, és miért kulcsfontosságú a Nemzet hangja a Tiszának?

Lezárult a Nemzet hangja (nép)szavazás, a Tisza Párt eddigi legnagyobb tömeget vonzó politikai akciója, és a legtöbb kérdésre 90 százalék feletti volt az igenek aránya. De nem is ez az eredmény számít igazán: a politikai értéket Magyar Péteréknek rövid távon a mozgósítás, hosszabb távon pedig az egymilliónál is több begyűjtött adat adja.