2010. november. 20. 17:50 Kovács István Utolsó frissítés: 2010. november. 20. 17:47 Itthon

Szűrővizsgálat az ózdi Hétes-telepen

Három orvos és három mentőtiszt végzett szombaton 10-16 óra között szűrővizsgálatot a cigányok lakta ózdi Hétes-telepen. A közel száz önként jelentkező páciens között nem volt fertőzőbeteg, viszont többeknek tüzetesebb vizsgálatot ajánlottak az egészségügyi szakemberek.

Szalai László szemészorvos vezetésével érkezett a Hétes-telepre a Máltai Szeretetszolgálat nemzetközi orvos csoportja, akik között volt gyerekorvos, ortopédsebész és bőrgyógyász is.

Szűrővizsgálatra várva
Kovács István

A stáb két sátorban dolgozott, amelyek előtt sorban álltak az egészségi állapotukra kíváncsi hétesiek. Gyakor betegség volt a megvizsgálak között a magas vérnyomás és a magas vércukor szint. Több gyermeknek a látásával van probléma, találtak 4 gombás fertőzést. .

A hétesiek szűrése része a Máltai Szeretetszolgálat romatelepeket támogató programjának. Bódis Kriszta rendező-projektvezető kifejtette: a projekt a közösségépítést tekinti elsődlegesnek, aminek keretében a Hétesben épült már futballpálya, segítettek a helybeliek egy átfogó fertőtlenítésben, most pedig éppen a rossz állapotú lakások felújítása zajlik. A 39 épület ablakait beüvegezték, a családoknak pályázati pénzből vakolóanyagot, gipszet és meszet vásároltak. A munkát kalákában, egymást segítve végzik, ami Bódis szerint követendő példa lehet más hasonló romatelepen is. A nemzetközi missziós csoport vasárnap Sajókazán folytatják a munkát

Hirdetés
hvg360 Bedő Iván 2025. április. 16. 19:30

Mi történik, ha egy halálos vírus receptjét kérjük a mesterséges intelligenciától?

A ragadós száj- és körömfájás vírus mesterséges eredete politikai téma lett Magyarországon. Nem ez az első összeesküvés-elmélet a kórokozókkal kapcsolatban: a laborban piszkált vagy valamilyen baleset folytán kiszabadult vírusokról eddig is olvashattunk. A mesterséges intelligencia fejlődése nyomán pedig szintet léptek a konteógyártók is. De vajon a biofegyverek gyártásában is segíthet az MI?