2010. október. 28. 16:58 MTI Utolsó frissítés: 2010. október. 28. 17:07 Itthon

Nem terveznek demonstrációt a devecseriek

Devecserben nincs, és nem is volt forrongás a lakosság körében, semmiféle demonstrációt nem terveznek - mondta egy csütörtöki napilapban megjelent információra reagálva Toldi Tamás, a város polgármestere az MTI-nek.

Toldi Tamás (Fidesz-KDNP) elmondta, hogy valóban írt egy levelet a kormánynak, amelyben határozott lépéseket kér a gyors rendezés érdekében. A levelet a hétfőn tartott lakossági fórumon olvasta fel, amire a kormány azonnal reagált is. Hozzátette: az emberek megnyugtató és azonnali válaszokat kaptak a kérdéseikre.

Nem siettetik a bontási munkálatokat, mert a házak nem ártéren helyezkednek el, mint Kolontáron, ahol azonnal el kellett dózerolni a gátépítés miatt az ingatlanokat. A lista sem végleges, előzetes becslések szerint 225 házra kell bontási határozatot kiadni. Az igazságügyi szakértők és kárfelmérők még nem fejezték be az ingatlanok értékbecslését sem - mondta.

Ékes József, a Veszprém megyei 1-es számú országgyűlési választókerület fideszes képviselője az MTI-nek elmondta: minden a gyors rendezés irányába halad, a munkákhoz nyugodt légkör kell, nem pedig kételyeket támasztó cikkek. A képviselő szerint nincs helye riogatásnak, amikor nem csak az ország, hanem az egész Kárpát-medence összefog és segít a katasztrófa sújtotta térségnek. Ékes József elmondta, hogy a kormány a lakhatás feltételeit biztosította a károsultaknak, akik több lehetőségből is választhatnak. Hozzátette: Kolontáron gyorsabban rendeződik a helyzet, mert kevesebb ingatlant öntött el a vörösiszap.

Hirdetés
Gazdaság hvg.hu 2024. december. 01. 07:00

És akkor Varga Mihály állást váltott, a hitelminősítő pedig beszólt a magyaroknak

Pénteken végre felszállt a fehér füst, Orbán Viktor Varga Mihályt választotta a jegybankelnöki posztra, miközben Matolcsy György máris azt jósolja, hogy az évtized két legjobb éve vár ránk. Még aznap este a Moody’s kemény kritikával illette a magyar gazdaságpolitikát. A kormány arra épít, hogy végre sikerül költekezésre bírni az óvatoskodó országot. Persze, csak úgy lehet többet költeni, ha van miből. A hároméves bérmegállapodás ezt segítené, feltéve, ha a lakhatási válság és az újabb inflációs hullám el nem viszi az egészet. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.