2010. október. 26. 14:40 MTI Utolsó frissítés: 2010. október. 26. 14:52 Itthon

Egerszalóki fürdő: parlamenti vizsgálat

Parlamenti albizottság elé került a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) szerepvállalása az egerszalóki fürdő- és szállodafejlesztés "sok ponton zavaros" ügyében - mondta az albizottság fideszes elnöke kedden.

A testület feladata az elmúlt nyolc esztendő kormányzati visszaéléseinek vizsgálata a sport és a turizmus területén - közölte Horváth László. Az országgyűlési képviselő, aki a Heves Megyei Önkormányzat elnöke is, elmondta: tisztázni kell, hogy mi indokolta az MFB Zrt. több milliárd forintos befektetését, az offshore cégek által tulajdonolt Szalók Holdingban történő tulajdonszerzését.

Kérdés, hogy a holdingban ma már kizárólagos tulajdonos MFB jól és felelős gazdaként bánt-e az adófizetők pénzével, ezért a bankot és az illetékes tárcák képviselőit is megkeresik, várhatóan meghallgatásokat is tartanak majd. A bizottság az elfogadott munkatervének megfelelően december 6-án tartja következő ülését.

Az egerszalóki gyógy- és élményfürdőt 2007. július 13-án adták át. A 11 ezer négyzetméter hasznos alapterületű épületben, amely Európa egyik legnagyobb fürdője, 17, összesen kétezer négyzetméternyi medence várja a látogatókat. A beruházás megvalósítására létrehozott Szalók Holding Zrt.-ben akkoriban 49 százalékos tulajdonrésszel rendelkezett a Magyar Fejlesztési Bank. Az Amerikában bejegyzett HH Global Capital Partners 44 százalékot, a szintén amerikai Grubbi Investment Ltd. 5 százalékot birtokolt, a fennmaradó 2 százalék kisrészvényeseké volt.

Azóta egy 203 szobás szállodával is gyarapodott a gyógy-idegenforgalmi komplexum. A fejlesztés alapját jelentő hőforrást, amelynek 400 méter mélyről feltörő 70 fokos vize elsősorban reumatikus és gyomorpanaszok enyhítésére alkalmas, 1961-ben fedezték fel olaj után kutató geológusok.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.