2010. szeptember. 22. 14:15 MTI Utolsó frissítés: 2010. szeptember. 22. 14:19 Itthon

Augusztusban a magyarok csaknem fele bringázott

Augusztusban a teljes 15 év feletti magyar lakosság 48 százaléka kerékpározott közlekedési vagy túrázási célból, a Múzeum körúton mért kerékpárforgalom azonos a bécsi Westbahnhof előtt mérttel - derült ki a Magyar Kerékpárosklub felméréséből.

Közlekedési eszközként országos szinten a magyar lakosság 46 százaléka használta kerékpárját, a fővárosban 11 százalék. A vizsgált időszakban - július végén és augusztus elején - a kerékpárt közlekedési eszközként használók 35 százaléka minden nap biciklizett, 14 százalék két hét alatt 10 napot. A 40-49 éves, illetve 60 év feletti férfiakra nagyobb arányban jellemző a közlekedési célú kerékpárhasználat. A budapesti lakosságon belül a 15-29 éves korosztály 19 százaléka használta kerékpárját közlekedésre. A magyar lakosság 10 százaléka túrázott kerékpárral, Budapesten 12 százalék. A szabadidős kerékpárhasználat az átlagosnál jobban jellemző a 15-39 év közöttiekre és a felsőfokú végzettségűekre. 

Az 1000 fős minta a főbb szociodemográfiai jellemzők - nem, életkor, iskolai végzettség, településtípus és régió - mentén a 15 éves vagy idősebb magyarországi állandó lakosokra reprezentatív. A felmérést a TNS Hungary végezte, az adatfelvétel 2010. augusztus 7. és 15. között történt. 

A Magyar Kerékpárosklub 2010. július 2-án a Múzeum körúton felállította az első kerékpáros forgalomszámláló eszközt, az első két hónap összesítése alapján az adott szakaszon a legforgalmasabb időszak 17 és 18 óra között van, amikor 75 kerékpáros halad át óránként. A munkanapok átlagos forgalma 981 kerékpáros/nap, a munkanapok forgalma kétszerese a hétvégi forgalomnak. A Múzeum körúton mért kerékpárforgalom azonos a bécsi Westbahnhof előtt mért forgalommal, a legnagyobb napi forgalmat 1507 kerékpáros/nap jelentette.

Hirdetés
Élet+Stílus Galicza Dorina 2024. december. 28. 20:00

Elillant történelem és babonamentes tűzvédelem – megnéztük a felújított Notre Dame-ot

Párizs székesegyháza fényesebben ragyog, mint valaha, de az évszázadok alatt felhalmozódott kosszal együtt mintha a történelmét is lemosták volna róla. Bár a felújítás még nem ért véget, ha a belső tér már nem változik, akkor az évtizedek múlva sebtében idelátogató turista azt se fogja tudni, mi történt az elmúlt öt évben a templom körül.