2010. augusztus. 26. 08:07 MTI Utolsó frissítés: 2010. augusztus. 26. 08:09 Itthon

Monokon nem működik a monoki modell

Nincs monoki kártya Monokon, mert a rendszer működtetéséhez nem adott támogatást az előző kormány − a Népszava szerint ezt állítja Szepessy Zsolt polgármester.

A napilap szerint a helyi kezdeményezés jövőjével kapcsolatban bizakodó a polgármester. Szerinte a kormány ősszel napirendre tűzi a kérdést, és törvényben szabályozza a segélyek kártyára utalását. A polgármester bizakodásának azonban egyelőre nincs alapja. A terveket firtató kérdéseket többek között Ágh Péter, a parlament szociális bizottságának Fideszes alelnöke és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium is elutasította a lap érdeklődését.

A városvezető korábban azt mondta, azért van szükség a kártyára, mert az egész országban előfordul, hogy a segélyből élő szülők gyerekei éheznek, családok hullanak szét például a szülő kocsmázása miatt. Ezt a véleményét több polgármester is osztotta.

Az önkormányzat egy helyi rendelkezés alapján tavaly novembertől alkalmazta a kártyát. A terv az volt, hogy szociális kártyára utalják a lakásfenntartási támogatást, az óvodáztatási támogatást és az átmeneti segélyt. A kártyát meghatározott üzletekben és termékekre lehetett volna használni. A tízet sem érte el azoknak a száma, akiknek a településen az új rendszer szerint utalták egy ideig a pénzüket.
 
A Népszava egyetlen települést talált, ahol alkalmazzák a módszert: Újkígyóson az OTP működteti a kártyát. Körülbelül 200 család átmeneti segélyét és lakásfenntartási támogatását utalják így.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.