Fogva tartották a perkirályt
Levéltitok megsértése és személyes szabadság korlátozása miatt tett feljelentést a fantomcégek neve alatti felszámolásoknak is hadat üzenő "perkirály", Minda Zoltán, miután a Duna Libra Zrt.-nél elvették az iratait és egy ideig benntartották az egyik irodában – tudta meg a hvg.hu. A történtek miatt Minda feljelentést tett.
Minda Zoltán július 21-én iratokat szeretett volna átvenni a Duna Libra felszámoló cég Andrássy úti irodájában. Sajtóban is megjelent információk révén ugyanis kiderült, hogy korábban a Tempo Párt elnöke által vezetett és 2003-ban felszámolás alá került Euro Möbel Line (EML) Kft. felszámolóbiztosa, Karkus Éva anyja a cégnyilvántartásban érdekes módon hol Nagy Éva (például: Ikarus, Ántáx Kft., ÁTT Kft., EML Kft.), hol Kiss Éva névvel szerepel (például: Tri-Man Co. Kft.). Ezt is szerették volna közvetlen érintettségük miatt kibogozni a Tempo Párt tagjai a Duna Libra székhelyén.
A Karkus Éva – és mások – ellen folyt büntetőeljárás a Tempo Párt elnökének a feljelentése nyomán indult, az EML Kft. 2003-ban kezdődött és máig is folyó felszámolási eljárásának törvénysértő vitele miatt. A büntetőügy másik, nem jogerősen elítélt vádlottja éppen a Minda által sikertelenül kézbesíteni szándékozott levél címzettje, a Duna Libra vezetője, Kovács Zoltán volt. Karkust 2010 májusában hitelező jogtalan előnyben részesítése miatt ítélték jogerősen két év próbára bocsájtásra.
Mindáék megjelenésére a Duna Libránál azonban furcsán reagáltak. A Mindánál lévő Duna Librás és más címzetteknek is szóló iratokat ugyanis elvették, őt pedig negyed órára bezárták az egyik irodába. Minda kiabálni kezdett, majd egy egy idő után kiengedték. A férfi levéltitok megsértése és személyes szabadság korlátozása kapcsán feljelentést tett a VI. kerületi Rendőrkapitányságon.
Minda Zoltán a hvg.hu-nak elmondta, hogy az ügyben megtapasztalt közhitelességet és a jogbiztonságot is sértő durva igazságszolgáltatási visszaélések miatt a Fővárosi Főügyészségen is megtették feljelentésüket. Annak felvétele során derült ki, hogy a perkirállyal szemben fellépő egyik férfi a cég vezérigazgatójának, Kovács Zoltánnak a fia, Kovács András volt. Az EML Kft. felszámolási eljárásában Karkust éppen Kovács Zoltán váltotta, és mai napig is ő a cég felszámolóbiztosa.Kerestük az ügyben Kovács Zoltán, de csak üzenetet tudtunk neki hagyni. Amennyiben megkeres minket, közöljük véleményét.
Karkus eltérő személyi adatain a Tempo Párt tagjai felkapták a fejüket, mert a szervezet elnöke, Borbély József évek óta küzd a vállalkozásának a kecskeméti bútorgyárnak a vagyonát megvásároló Immobil 2000 Kft.-vel. A vevő cég éppen az elítélt Karkus Évával kötött szerződést 2006. januárjában a vételre.
Az EML Kft. felszámolásának elrendelésekor történt meg – részletezte Minda –, hogy az ügyben eljárt Varga Miklós bírót eredménnyel befolyásolta eljárásban – a Vértesi Erőmű vezérigazgatójának idén májusban kinevezett – Magyari József felszámoló vállalkozó. Egy Nemzetbiztonsági Hivatal (ma Alkotmányvédelmi Hivatal) által folytatott lehallgatás jegyzőkönyve ugyanis bizonyítja, hogy a Duna Libra kijelölése az EML Kft. felszámolójának Magyari közbenjárására történt meg, aki minden nehézség nélkül tudta elérni az eljárásában nem befolyásolható bírónál azt, hogy a korábban már megbeszélt Novum Kft. helyett a Duna Libra kerüljön kijelölésre (Erről részletesebben olvashat a HVG 2009/39-es számában megjelent Hanghiba című cikkében).
Az EML felszámolási vagyonát Karkustól 2006-ban megvásároló Immobil tulajdonosa idén április 26-ig a jelenlegi belügyminiszter, Pintér Sándor, az ügyvezetője pedig felesége, Pintérné Eötvös Ildikó volt. Az EML őrzés-védelmi feladatait a Berta Biztonsági Kft. látta el, így a 2003-ban felszámolás alá került kft.-nek az őrző-védő cég is hitelezője lett. A Berta Kft-t 2005. decemberben teljes egészében megvásárolta a Civil Biztonsági Szolgálat (CBSZ) Rt. (HVG 2006.02.18. http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2010/07/22/AR2010072205658.html „A Berta Kft. felvásárlása: terjeszkedik a Pintér-cég”), amelynek tulajdonosa ekkor szintén Pintér Sándor, és a vitatott adásvétel miatt Borbéllyal évek óta perben álló Magyar Fejlesztési Bank volt.
A CBSZ 2006. novemberben magába olvasztotta a Berta Kft-t, így utóbbi cég megszűnt. Emiatt érthetetlennek mondta Minda a hvg.hu-nak azt, hogy miképp fordulhatott elő, hogy a 2006-ban megszűnt Berta Kft. 2007 januárjában hogyan jelentkezett be hitelezőként egy felszámolási eljárásba.