2010. június. 10. 16:17 MTI Utolsó frissítés: 2010. június. 10. 16:07 Itthon

Pénteken megkezdik a budai rakpart tisztítását

Várhatóan pénteken megkezdi a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. a budai alsó rakpart egy részének takarítását, majd néhány órán belül visszaadják a forgalomnak az útszakaszt.

Horváth László szóvivő az MTI-nek csütörtökön azt mondta: a Duna jelenlegi apadási ütemével számolva pénteken megkezdik a Lágymányosi híd és a Bertalan Lajos utca közötti szakasz tisztítását és az esetleges károk elhárítását, pár óra múlva pedig már visszaadják a forgalomnak a budai alsó rakpart ezen szakaszát.
   
A következő szakasz, amelyen elkezdhetnek dolgozni, a pesti alsó rakpart Közraktár utca és Havas utca közötti része, ehhez azonban a Dunának 680 centiméterre kell apadnia - tette hozzá a szóvivő.
   
Végül a Lánchíd és a parlamenti felhajtó közötti szakaszt tisztítják meg, mert ez fekszik a legmélyebben, valamint a Fővárosi Csatornázási Műveknek is víztelenítenie kell átemelőtelepét.
   
Horváth László tájékoztatása szerint a tisztítási, fertőtlenítési munkákat 150-200 emberrel és mintegy 50 munkagéppel végzik el. Az átadás előtt a Budapesti Rendőr-főkapitánysággal (BRFK) együtt bejárják a terepet, azt követően adják vissza a forgalomnak a rakpartok egy-egy szakaszát.
   
A Duna keddre virradó éjjel tetőzött Budapestnél 827 centiméteres vízállással. Az eddigi legnagyobb vízállást a 2006-os árvíz idején regisztrálták, a folyó szintje akkor 860 centiméter volt.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.