2010. május. 04. 13:50 MTI Utolsó frissítés: 2010. május. 04. 13:46 Itthon

Elrendelték T. István előzetes letartóztatását

Elrendelte T. István előzetes letartóztatását a Fővárosi Bíróság Büntető Kollégiumának Katonai Tanácsa a honvédelmi tárcánál leleplezett korrupciós ügyek kapcsán, vesztegetés bűntette miatt indult büntetőügyben; a végzés nem jogerős.

Balogh Zoltán, a Budapesti Katonai Ügyészség szóvivője kedd délelőtt megerősítette, hogy egy embert előzetes letartóztatásba helyezett a katonai tanács, de nem nyilatkozott arról, hogy a Honvédelmi Minisztérium Fejlesztési és Logisztikai Ügynöksége (HM FLÜ) Nemzetközi és Szolgáltatási Igazgatóságának vezetőjéről van-e szó. Közölte: a katonai ügyészség az ügy személyi köréről továbbra sem ad ki információt. 

A Fővárosi Bíróság a honlapján kora délután azt közölte: költségvetési szerv önálló intézkedésre jogosult dolgozója által elkövetett vesztegetés bűntette miatt O. János és társai ellen a Budapesti Katonai Ügyészségen folyamatban lévő büntetőügyben a katonai tanács április 30-án elrendelte T. István gyanúsított előzetes letartóztatását, 2010. május 30-ig. A végzés nem jogerős, mivel azzal szemben a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be - áll a közleményben.

Múlt pénteken számolt be a stop.hu, hogy a Budapesti Katonai Ügyészség előző nap őrizetbe vette a HM FLÜ egyik vezetőjét. Azt írták, az őrizetbe vett ezredes a HM FLÜ Nemzetközi és Szolgáltatási Igazgatóságának vezetője. A Magyar Nemzet keddi számában azt közölte: a tiszt közreműködésével született megállapodásokkal kivételezett helyzetbe juttattak egyes alvállalkozókat, akik tényleges teljesítés, munkavégzés nélkül is megtarthatták megbízásaikat. Ez - mint írták - felvetheti a hivatali visszaélés és vesztegetés gyanúját. 

A lap a HM FLÜ egyik vezetőjét már T. István ezredesként nevezi meg, aki kiváló munkájáért Babérkoszorúval Ékesített Szolgálati Érdemjelet kapott Szekeres Imre honvédelmi minisztertől, 2007-ben.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.