2010. április. 06. 08:03 MTI Utolsó frissítés: 2010. április. 06. 08:04 Itthon

Ma kezdik kiszállítani a szavazólapokat

Ma kezdik kiszállítani az országgyűlési választás vasárnapi első fordulójára a szavazólapokat az Állami Nyomdából; a dokumentumok és más szavazási kellékek a tervek szerint péntekig mindenhova megérkeznek.

A szavazólapokat és jegyzőkönyveket az Állami Nyomdában szigorú biztonsági intézkedések mellett nyomtatták és csomagolták, szavazóköri bontásban. A 8,5 millió szavazólapot, az ugyanannyi borítékot, valamint a többi választási kelléket a megyeszékhelyekre és az országgyűlési egyéni választókerületek székhelyeire szállítják szigorú őrizet mellett, majd innen továbbítják azokat a mintegy 11 ezer szavazókörbe. A szavazóköri dokumentumokat és kellékeket - egyenként 12 kilogrammos csomagokban - 15 ezer dobozban juttatják el az említett központokba. A legkevesebb szavazólapot (35 ezer darabot) Veszprém megye 6. választókerületének egyéni jelöltjeiről készítik, mivel itt a legkevesebb a választásra jogosultak száma (27 ezer). A legtöbbet pedig - 1,5 millió darabot - a fővárosi listából gyártották le (a választójogosultak száma itt 1,36 millió). A szavazólapokat többféle biztonsági jellel is ellátják, így például mikroírással és UV-festékkel, ez utóbbi egyebek mellett a választás évét, 2010-et valamint az országgyűlési képviselők választása feliratot mutatja UV-lámpa alatt. A szavazókörökben a szavazatszámláló bizottság tagjai csak a hivatalos tollat használhatják, és a fülkékben is elhelyeznek egy-egy tollat a voksoláshoz, de a választók akár a sajátjukat is használhatják. A dobozok kiszállítása ma indul, péntekig minden egyéni választókerületbe eljutnak a szavazóköri kellékek és nyomtatványok. A választás nyomdai költsége 600-700 millió forint.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.