Sikkasztás gyanúja miatt jelentették fel Pintér Sándort
Sikkasztás és más bűncselekmények gyanúja miatt folyik nyomozás – a hvg.hu birtokában lévő legfelsőbb bírósági dokumentum alapján – Pintér Sándor volt belügyminiszter, egykori országos rendőrfőkapitány, illetve társai ellen. Az eljárás egy kecskeméti bútorgyár felvásárlásával kapcsolatban indult. A rendőrség még senkit sem gyanúsított meg az ügyben.
Pintér Sándornak a Berta Biztonsági Szolgálat felvásárlása során juthatott tudomására, hogy érdemes megszereznie a volt budapesti főrendőr, Berta Attila emberei által védett kecskeméti Matkói úti bútorgyárat. A bútorkészítő cég, az Euro Möbel Line Bútorgyártó Kft. 2002 óta áll felszámolás alatt, s 2006-ban a becsült 922 millió forint helyett csupán 80 millió forintért jutott hozzá Pintér vállalkozása, az Immobil 2000 Kft. Az adásvétel során az a Ruszó Gyula ezredes, a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság volt gazdasági igazgatója járt el, akivel szemben hűtlen kezelés és magánokirat-hamisítás miatt folyt eljárás. Ruszót végül jogerősen felmentették a vádak alól.
A gyár megvétele kifizetődőnek bizonyulhatott. Az üzemcsarnokban hagyott berendezések értékét ugyanis 360 millió forintra, a gyár területén hagyott dolgokat – gépeket, alkatrészeket, elkészült bútorokat és faanyagokat – pedig 100 millióra értékelték. Még ha áron alul is adta el ezeket az Immobil 2000 Kft., akkor is hozzájuthatott a kifizetett 80 milliójához. A cég ezen felül pénzt látott a 4,6 hektáros területű ingatlan értékesítéséből is: 220 millió forintért adta el az Andévi Kft-nek, amely aztán továbbadta a kiskunfélegyházi Mega-Repower Kft.-nek.
Az ügylet miatt az Euro Möbel Line ügyvezető igazgatója, Borbély József bírósághoz fordult, hogy állapítsák meg a feltűnő értékaránytalanságot. A polgári perben egyébként a Pintér-érdekeltségű cég védelmét is egy volt főrendőr, Lantos Bálint egykori Heves megye főkapitány látja el. Borbély a polgári per mellett büntetőeljárásokat is kezdeményezett sikkasztás gyanúja miatt. A nyomozás azonban nehezen indult be, ugyanis a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság és a Csongrád megyei rendőrök is elfogultnak nyilvánították magukat az ügyben. Az előbbi főkapitányság vezetője azért, mert Borbély a feljelentésében hivatali visszaéléssel hozta összefüggésbe, az utóbbi főkapitányság parancsnoka pedig arra hivatkozott, Pintér Sándor közvetlen alárendeltje volt.
Ezután az Országos Rendőr-főkapitányság Szabolcs-Szatmár-Bereg megyébe tette át a vizsgálat lefolytatását. „Ennek lassan már egy éve, de semmi előrelépést nem tapasztaltam a nyomozásban” – közölte a hvg.hu-val az Euro Möbel Line ügyvezető igazgatója, Borbély József. A sikkasztás gyanúját a cégvezető szerint Pintér Sándor, Ruszó Gyula és a Mega-Repower vezetője, Domokos István azzal követte el, hogy olyan dolgokat adtak el – a Soltvadkerti Takarékszövetkezet gépeit és az Egererdő Zrt. fűrészáruját –, amelyek nem tartoznak a felszámolási vagyonba.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Fülöp Gergely a hvg.hu-val azt közölte, hogy a sikkasztás gyanúja miatt indult nyomozás határideje június 10-ig van meghosszabbítva. "Egyelőre az ügyben még senkit sem gyanúsítottunk meg. Eddig tanúkat hallgattunk meg és várjuk, hogy a kirendelt szakértők elkészítsék véleményüket."
A Borbély József által feljelentett Pintér Sándor március 26-án vált meg egyik legjelentősebb cégétől, a Civil Biztonsági Szolgálat Zrt-től, amely neve a HVG által elsőként megírt több milliárdos adócsalással gyanúsított Eclipse Informatikai Rendszerház Zrt. vezetőinek ügye kapcsán vetődött fel. Az Eclipse Zrt. ugyanis a Pintér-cég Angol utcai székhelyén lévő irodaházban bérelt egy irodát. Sokak szerint mivel Pintér a lehetséges Fidesz-kormányzat belügyminiszteri posztjának a várományosa, ezért az eladás azt szolgálja, hogy a gyanú legkisebb árnyéka se vetődhessen rá.