2010. március. 26. 09:40 MTI Utolsó frissítés: 2010. március. 26. 11:17 Itthon

Orbán Martonyira bízná a külügyi tárcát

Az 1998-2002 közötti kormányzati ciklushoz hasonlóan ezúttal is Martonyi János irányítaná a külügyeket, ha a Fidesz kormányra kerül - közölte Orbán Viktor egy rádióműsorban.

Martonyi János irányítja majd a magyar külpolitikát, beleértve az európai uniós elnökséggel járó feladatokat is, ha a Fidesz kormányra kerül – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke az InfoRádiónak adott telefonos interjúban.

Stiller Ákos

Martonyi János már az 1998-től működő Orbán-kormányban is betöltötte ezt a tisztséget. Orbán Viktor konkrétumok említése nélkül elmondta, hogy lesz két-három olyan téma is a soros elnökség átvétele utáni, jövő januárban kezdődő féléves ciklusban, amelyet Magyarország indít majd meg.

A Fidesz elnöke a rádiónak arról is beszélt, hogy az első intézkedéseket a választások után nagyon hamar meg fogják tapasztalni az emberek, ugyanis minden későbbi sikeres kormányzás előfeltétele a tények feltárása. Hangsúlyozta, fel kell tárni az összes végkielégítési, „áltanácsadói” szerződést, korrupciós csatornát.

Martonyi konferencián beszélt

Az eddigieknél sokkal markánsabb, erőteljesebb közép-európai politikát és határozott nemzetpolitikát szorgalmazott Martonyi János korábbi külügyminiszter a Látleletek 2010 tavaszán címmel pénteken a fővárosban rendezett konferencián. Kiemelte: lesznek vitás kérdések, de a közép-európai érdek az együttműködés mellett szól. Martonyi János határozott nemzetpolitikát is sürgetett. Ha meg lehet adni állandó letelepedés nélkül a határon túli magyaroknak az állampolgárságot, akkor meg kell adni - szögezte le.

 

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. április. 24. 20:00

Századfordulós bűnügyek – A postarablás, ami miatt 10 éven át röhögött mindenki a rendőrségen

1884 első napjaiban a pesti főposta épületének udvaráról eltűnt egy nagy értékű pénzesláda. Minden jel arra mutatott, hogy belső munkáról volt szó, a rendőrség mégis tehetetlen volt sokáig az ügyben, ami részben azért volt, mert a testület addigra használhatatlanná korrumpálódott, illetve azért, mert a bűnügy felderítéséhez szükséges szakértelemnek is híján volt. A népgúny hozzájárult viszont ahhoz, hogy a fővárosi rendőrség berkein belül komoly változás vette kezdetét, és létrejött egy európai összehasonlításban is az élvonalba pozicionálható testület. És menet közben a rablás tetteseit is kézre kerítette egy szemfüles detektív.