Hűtlen kezeléssel gyanúsítják a BKV korábbi és mostani alvezérét
A volt és a jelenlegi vezérhelyettes ellen hűtlen kezelés gyanúja miatt indult eljárás.
Tafferner Éva, a BRFK szóvivője megerősítette, hogy egy volt és egy jelenlegi BKV-vezetőt hallgattak ki gyanúsítottként a nyomozók.
R. Miklóst azzal gyanúsítják, hogy 2008 február 1. és 2008. szeptember 30. között súlyosan megszegte vagyonkezelési kötelezettségét, amikor a tényleges munkát nem végző H. Éva részére különböző juttatásokat és munkabér kifizetését engedélyezett. A nő foglalkoztatásával a BKV-nak 10,5 millió forint vagyoni hátrányt okozott a rendőrök szerint R. Miklós.
B. Tibor jelenlegi gazdasági vezérigazgató-helyettest ugyancsak H. Éva foglalkoztatása miatt hallgatták ki gyanúsítottként, ő R. Miklóst követően volt H. Éva felettese.
B. Tibor sajtótájékoztatón kérdésre elmondta: a rendőrség azért hallgatta meg, mert felmerült a gyanú, hogy köze lehetett a kifizetésekhez. Mint mondta, tisztázta, hogy Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettes egykori szóvivője nem volt a közvetlen beosztottja, nem volt vele munkakapcsolatban, nem ő vette fel, mert később érkezett a BKV-hoz, mint H. Éva, de ő írta alá felmondását. Hozzátette: a munkabér kifizetésével kapcsolatos papírokat és a jelenléti ívét sem látta. Közölte azt is: kifogással élt a rendőrségi felvetéssel szemben.
Megtagadták a vallomástételt
R. Miklós és B. Tibor is megtagadta a vallomástételt, mindketten panasszal éltek a gyanúsítás ellen és mindketten szabadlábon védekeznek. A Budapesti Rendőr-főkapitányság jelezte, hogy a BKV-ügyben további személyek gyanúsítottként történő kihallgatása várható.
Hagyó Miklós korábbi szocialista főpolgármester-helyettes volt szóvivőjét, H. Évát péntek reggel állították elő a rendőrök és gyanúsítottként hallgatták ki. A rendőrség bűnsegédként elkövetett hűtlen kezeléssel gyanúsítja.
A rendőrség gyanúja szerint a volt szóvivő 2008. február 1. és 2009. szeptember 18. között úgy vett fel a BKV-tól összesen 24 millió forint munkabért, prémiumot és jutalmat, hogy azért ténylegesen nem végzett munkát. A nyomozók szerint H. Éva bűnsegédként hozzájárult a kifizetést engedélyezők által elkövetett hűtlen kezelés bűncselekményének elkövetéséhez.
A sajtóreferenst tavaly augusztusban menesztették a közlekedési vállalattól, szeptemberben pedig saját elhatározásából távozott a főpolgármesteri hivatalból is.
BKV: nem B. Tibor a felelős H. Éva foglalkoztatásáért
A BKV szerint nem B. Tibor gazdasági vezérigazgató-helyettes a felelős H. Éva foglalkoztatásáért, hanem egy meg nem nevezett főosztályvezető, aki már távozott a cégtől. B. Tibort a rendőrség hűtlen kezelés miatt gyanúsítottként hallgatta ki hétfőn.
A közlekedési vállalat közleménye szerint B. Tibor irányítása alatt közel 1000 munkavállaló dolgozik. H. Éva nem tartozott a közvetlen beosztottai közé, ezért nem ő, hanem H. Éva közvetlen vezetője felelős a foglalkoztatásáért, aki a jelenlétét igazolta.
"Ez a főosztályvezető azóta már rendkívüli felmondással távozott a cégtől, mint ahogy R. Miklóstól, a volt kommunikációs vezérigazgató-helyettestől is megvált a vezérigazgató" - írta a cég.
Mint közölték: a BKV vezetésének - köztük B. Tibornak és Kocsis István vezérigazgatónak - nem volt közvetlen munkakapcsolata H. Évával. Amikor kiderült, hogy H. Éva a BKV-ban nem végez munkát, a gazdasági vezérigazgató-helyettes azonnali hatállyal - végkielégítés nélkül - elbocsátotta.
Hozzátették, hogy a vezérigazgató bizalma töretlen a gazdasági vezérigazgató-helyettes iránt és az iratok áttekintése után nem tartja felelősnek H. Éva alkalmazásának kérdésében.