2009. november. 14. 12:33 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. november. 14. 11:55 Itthon

Kevesebb fogy a politikai napilapokból

Jelentősen zsugorodott az elmúlt egy évben az országos politikai napilapok piaca - tudható meg a Magyar Terjesztés-ellenőrző Szövetség (Matesz) tavaly és idei harmadik negyedéves adatainak összehasonlításából.

Arányaiban a Magyar Nemzetnek kellett a legkisebb visszaesést elkönyvelnie: 57,2-ről 51,5 ezerre csökkenő eladott példányszáma tíz százalékos mínuszt mutat, míg az eredményét 21,6-ról 18,7 ezerre rontó Népszava esetében 13,3 százalék ez a mutató.    

A Népszabadság júliustól szeptember végéig mért átlagosan 90 ezres értékesített példányszáma egy év alatt 15 ezres zuhanást jelent, vagyis az értékesített példányszám 14,3 százalékkal volt alacsonyabb, mint az előző esztendő azonos időszakában.    

Visszatért ugyanakkor a mezőnybe a Matesz-auditot évekkel ezelőtt elhagyó Magyar Hírlap, amelyből a szervezet adatai szerint átlagosan 17,7 ezer példányt értékesítettek 2009. harmadik negyedében. 

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.