2009. november. 13. 09:34 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. november. 13. 10:06 Itthon

EMFESZ: az energiahivatal folyamatos ellenőrzést tart

Folyamatos helyszíni ellenőrzést tart az EMFESZ Első Magyar Földgáz és Energiakereskedelmi Kft.-nél november 12-től a Magyar Energia Hivatal (Meh) - közölte a hivatal pénteken az MTI-vel.

A hivatal kiemelt figyelemmel kíséri az EMFESZ-nek, mint földgáz kereskedelmi engedélyesnek a működését. Az egyik legnagyobb szabadpiaci gázkereskedő vezérigazgatóját szerdán letartóztatták azt követően, hogy  a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) munkatársai házkutatást tartottak a társaságnál a cég  eladásával kapcsolatban. Gallyas Igor, az EMFESZ kommunikációs tanácsadója az MTI kérdésére azt mondta, hogy pénteken délelőtt döntenek arról, hogy a továbbiakban Góczi Istvánt házi őrizetben tartják, vagy lakhelyelhagyási tilalmat rendelnek el.
   
Az EMFESZ és az energiaellátást felügyelő Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium is azt közölte, hogy fogyasztóinak ellátását nem veszélyezteti a cég körül kialakult helyzet, és a cég működésében sincs zavar.
   
Az ügy előzménye az, hogy az EMFESZ a Dmirtij Firtas ukrán üzletember érdekeltségébe tartozó ciprusi bejegyzésű Mabofi Holding tulajdonából - a cégjegyzék szerint 2009. április 28-án - a svájci Zug kantonban bejegyzett RosGas AG tulajdonába került, mindössze egy dollárért. Az MTI korábbi információi szerint a tranzakcióban eljáró Góczi István, az EMFESZ vezérigazgatója 2004. októberében a Mabofi tulajdonosi döntése alapján kapott meghatalmazással írta alá az adásvételi szerződést.     Az NNI különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt rendelt el ismeretlen tettes ellen nyomozást 2009. május 25-én az EMFESZ tulajdonosváltásával kapcsolatban.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.