2009. október. 26. 12:52 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. október. 26. 12:45 Itthon

Vádemelési javaslat a viperával-karddal támadók ellen

Vádemelési javaslattal zárta le a borsodi rendőrség azt az emberölési kísérlet miatt indult eljárást, amelyben két ózdi férfi karddal és „viperával” támadt meg három másik férfit.

Egy ózdi szórakozóhely előtt 2008. július 5-én a kora hajnali órákban történt a támadás. Két társaság korábbi vitájuk miatt újra összeszólalkozott - közölte a hvg.hu-val Egyedné Novodonszki Éva, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság (BAZMRFK) sajtóreferense.

A szóváltás verekedésbe ment át, s az egyik csapat két tagja viperával és szamurájkarddal esett ellenfeleinek, akik maradandó sérüléseket szenvedtek. Egyiküknek például majdnem levágták a csuklóját, másikuknak a fejére és a testére mért kardcsapás okozott sérüléseket, a harmadik társuk pedig a szemén sérült meg, szintén maradandóan. A szakértői vizsgálatok megállapították, hogy az egyik fejtájékra mért csapás okán akár halálos sérülés is létrejöhetett volna.
 
A BAZMRFK Bűnügyi Osztályának nyomozása során fellelt bizonyítékok arra utaltak, hogy a bűncselekményt L. Cs. 35 éves, és K. J. 46 éves ózdi férfiak követhették el, akiket őrizetbe is vettek, majd előzetes letartóztatásba is kerültek. Mindkét férfi büntetett előéletű, L. Cs. négyszer, míg társa, K. J. nyolcszor volt büntetve különféle bűntettek elkövetéséért.

A rendőrség L. Cs.-vel szemben emberölés bűntett kísérlete és maradandó fogyatékosságot okozó testi sértés gyanúja miatt, míg K. J.-vel szemben emberölés bűntette kísérletének valamint súlyos testi sértés bűntette kísérletének megalapozott gyanúja miatt élt vádemelési javaslattal a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészségnél. Egyedné Novodonszki Éva elmondta még, hogy a két gyanúsított sokáig tagadta a tettét, még a szembesítésen is, de az eljárás végére beismerték a támadás elkövetését.

Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?