Ungváry ügynökpert nyert az alkotmánybíróval szemben
Jogerősen pert nyert az Élet és Irodalom és Ungváry Krisztián a Kiss László alkotmánybíró által indított „ügynök-perben”.
A Fővárosi Ítélótábla megváltoztatta az elsőfokú ítéletet és megállapította, hogy Ungváry Krisztián és a lap nem állított valótlan tényt Kiss László alkotmánybíróról az Élet és Irodalom 2007. május 18-i számában megjelent Egy eljárás genézise: a Dialógus Pécsett című cikkben.
Kiss László 23 pontban kérte marasztalni alpereseket és 5 millió forint nem vagyoni kártérítésre kérte kötelezni az ÉS-t és Ungváry Krisztiánt. Az alkotmánybíró elsőfokon hét pontban és 3 millió forint kártérítésben lett pernyertes. Ezt az ítéletet változtatta meg a Fővárosi Ítélőtábla és megállapította, hogy Kiss László mint egyetemi pártitkár helyettes „hivatalos kapcsolatnak” tekintendő, bizalmas jelentéseket írt, ezért nem keltett a lap és a szerző hamis látszatot, amikor ezt a tevékenységet az ügynöki tevékenységhez hasonlónak minősítette.
A Fővárosi Ítélőtábla leszögezte, hogy felperes alkotmánybíróként közszereplőnek minősül, ezért az átlagosnál nagyobb mértékben köteles elviselni a vele szemben az előző rendszerben folytatott politikai tevékenységéről kifejtett és valós alapokon nyugvó véleményeket.
Kiss László büntetőpert is indított Ungváry Krisztián ellen, amelyet a rágalmazás tekintetében eddig kétszer elveszített, a megismételt eljárás – az alkotmánybíró fellebbezése folytán – jelenleg a másodfokú bíróság előtt vár a jogerős ítéletre.