2009. október. 02. 09:55 MTI Utolsó frissítés: 2009. október. 02. 09:54 Itthon

Kollégistákat vert meg egy részeg rendőr Szegeden

Egy szolgálaton kívüli, részeg rendőr és társasága bántalmazott 15-16 éves középiskolásokat és egy kollégiumi nevelőtanárt Szegeden; az ügyben a Szegedi Nyomozó Ügyészség vizsgálódik - írta pénteki számában a Délmagyarország.

A napilap a szeptember elején történt esetet ismertetve felidézte: a mintegy húsz fiatal este fél kilenc körül beszélgetett az utcán az egyik szegedi kollégium előtt, amikor megállt mellettük egy személyautó. A kocsiban négy, 30 év körüli férfi ült, akik a lányokat szólítgatták le, hogy menjenek velük.

A lapnak nyilatkozó nevelőtanár, Sáró Árpád elmondta: azt még vizsgálják, hogy miért alakult ki a konfliktus a diákok és a kocsiban ülők között, aminek következtében egy diákot az autónak, egyet egy KRESZ-táblának löktek, többeket pedig úgy megütöttek, hogy a közeli bokrokba estek. A Délmagyarország információi szerint a férfiak korábban egy legénybúcsún voltak.

A nevelőtanár, amikor értesült az esetről a fiataloktól, hívta a rendőrséget és azonnal az ügy tisztázására indult, de a férfiak egyike őt és a segítségére siető diákot is megütötte. Ezt követően érkeztek meg a rendőrök. A fiatalok és a pedagógus sérülése is nyolc napon belül gyógyuló.
 
A lapnak a Szegedi Nyomozó Ügyészség vezetője, Imolya Imre megerősítette, hogy nyomoznak a bántalmazás ügyében. A Délmagyarország úgy tudja, hogy a tanárt is megütő férfi egy megyei kistelepülés körzeti megbízottja volt, de az eset után leszerelték.

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.