2009. szeptember. 30. 17:42 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 30. 18:38 Itthon

Új főszerkesztő a HVG élén

Vass Pétert (50) választotta a HVG főszerkesztőjének a szeptember 30-i szavazáson a hetilap szerkesztősége. A HVG irányítását október 1-től veszi át Réti Páltól, aki több mint négy éven át volt főszerkesztő. Réti Pál ezúttal nem pályázott a főszerkesztői posztra.


Vass Péter
© Horváth Szabolcs
Vass Péter 1990 óta dolgozik a HVG-nél, kezdetben újságíróként, majd a Világ és a Nemzetközi Gazdaság rovat vezetőjeként, tavaly július óta pedig főszerkesztő-helyettesként.

Programjában az új főszerkesztő a lap irányultságának, szellemiségének megőrzése mellett tette le a voksát, ugyanakkor kiemelte: a megváltozott piaci körülmények miatt szükség van újításokra is.

A HVG az ország vezető gazdasági-politikai hetilapja, közel 80 ezer példányban kel el, s mintegy 350 ezren olvassák.

Hirdetés
hvg360 Czeglédi Fanni 2025. május. 01. 19:30

Pár perc nevetés fél óra edzéssel ér föl – így vegyük rá magunkat egy kiadós hahotázásra

A nevetés olyan szorongásoldó eszköz, ami nem kerül pénzbe, mindenkinek a rendelkezésére áll, és egyből érezzük a felszabadító hatását. Még akkor is, ha a társadalmunkban nem mindig elfogadott csak úgy röhögcsélni. Hogyan alakult ki a nevetés, mi történik az agyunkban ilyenkor, és vicc-e a hahotajóga, vagy tényleg hasznos? A nevetés világnapján ezekről is kérdeztük Szabó Attilát, az ELTE és a SZIE pszichológiaprofesszorát, aki régóta vizsgálja a humor élettani hatásait.