2009. szeptember. 04. 13:29 MTI Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 04. 13:27 Itthon

Őssejtügy: két hónappal meghosszabbították Seffer házi őrizetét

November elejéig meghosszabbította az emberi test tiltott felhasználásának gyanúja miatt indult büntetőügyben, az úgynevezett őssejtügyben Seffer István plasztikai sebész házi őrizetét a bíróság.

A Fővárosi Bíróság közlése szerint a gyanúsított házi őrizetét november 6-áig hosszabbította meg a Budai Központi Kerületi Bíróság. A bíróság meghosszabbította a Seffer Istvánnal egyidőben őrizetbe vett és jelenleg házi őrizetben lévő másik gyanúsítottal szembeni kényszerintézkedést is. A kényszerintézkedés meghosszabbításáról szóló végzés nem jogerős. 
  
Az emberi test tiltott felhasználása miatt a Nemzeti Nyomozó Iroda folytat eljárást; a gyanú szerint egy őssejtkutató labor és egy magánklinika szervezésében végeztek őssejtkezeléseket 2007-től, anyagi ellenszolgáltatás fejében. Az érintettek egy-egy kezelésért általában 25 ezer USA dollárt, vagy 5 millió forintot fizettek. A rendőrség szerint a gyanúsítottak több helyszínen is végeztek illegális őssejtkezelést, miközben az ezt alkalmazó cégnek csak őssejt tárolására volt engedélye, értékesítésre és beültetésre nem.
 
A gyanú szerint őssejtkezeléseket végző ukrán-amerikai Yuliy Baltaytis professzor és a kezelésekhez szükséges dózisokat elkészítő ukrán nő, Natalia K. július vége óta előzetes letartóztatásban van, az ő kényszerintézkedésüket október végéig hosszabbította meg a bíróság. 
  
Seffer István és a negyedik gyanúsított házi őrizetben van, amit augusztus 28-án hosszabbított meg a bíróság. Seffer István résztulajdonosa a korábban őssejtkutatásokkal foglalkozó IRM Magyarország Zrt.-nek, amely működtetője volt a Seffer és Renner Magánklinika egyik laborjának. Az IRM Zrt.-ben a cégnyilvántartás szerint Seffer István mellett Pákh Imre és Fásy Ádám, továbbá egy Szabó Sándor nevű férfi is tulajdonos. Utóbbi az MTI információi szerint az ügy negyedik gyanúsítottja és a cégnyilvántartás szerint egyben a részvénytársaság vezérigazgatója. 
  
Az ügyben időközben újabb két gyanúsítottat hallgatott ki a rendőrség; a két nőt azzal gyanúsítják, hogy asszisztensként segítették az őssejtkezelésekben az ügy két orvosát.

Hirdetés