2009. szeptember. 02. 17:54 hvg.hu Utolsó frissítés: 2009. szeptember. 02. 18:11 Itthon

Demagóg javaslat a BKV illetékeseinek

A BKV a legfrissebb hírek szerint 840 forintos óradíjért külsős jegyellenőröket foglalkoztat hamarosan. Hogy a Discrate Security nevű cég munkatársai valóban diszkrétek lesznek-e azt csak remélhetjük. Mindenesetre az alábbi esetben leírt jegyellenőr szalonképtelenségét nehéz lesz túlszárnyalniuk. Munkatársunk élménybeszámolója következik.

Annyira triviális, hogy már ide se írom. De azért ide írom. Budapest, 4-6-os villamos vonal, Wesselényi utcai megálló, az Oktogon felé. Átmegyek a zebrán, megkeresem az újságárust, hogy jegyet vegyek, mert valahogy a jegyárusító automata nem tűnt vonzónak. Három évtized alatt az ember rutint szerez az ilyesmiben, ránéz egy budapesti jegy-automatára és tízből legalább nyolcszor képes megmondani, működik-e, vagy sem. Valahogy ezt lehet látni. Szóval odalépek az újságoshoz, kérek egy jegyet, nincs. Visszamegyek a peronra,  hogy hát akkor mégis, próbáljuk meg az automatát. Egy pár már ott áll és éppen pénzt dob az automatába, azaz „tol”, ez ugyanis a tologatós rendszerű, középrégi gép. Hozzám fordulnak angolul: mennyit is kellene bedobni?

Persze, hiszen a felirat olvashatatlan, össze van tegelve az egész doboz. Háromszáz, mondom készségesen, bedobják a pénzt, semmi. Nyomkodunk, noszogatunk, röstellem, de ütögetünk is, semmi. A megérzéseim jók voltak, a gép nem ad jegyet, és a pénzt is elnyeli. Van valami felirat, hogyaszondja „Summa hiba”. Szó szerint ez jelenik meg, nem tudom, mit jelent. A szemközti automatánál kisebb csoport, úgy tűnik, éppen szerelik a gépet. Passz.

Se újságos, se jegyárusító hely, se automata. Jön a villamos, mondom, szálljunk fel, lesz, ami lesz, én időre megyek, ők meg…ők meg azt kérdezik, tudnak-e jegyet venni a villamoson. Mondom, sajnos nem. Bólintanak, de hát látszik, hogy ezt azért nehéz érteni. Ellenőrbe futunk. A történet nem ért véget, olvasson tovább!
 

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?