2009. augusztus. 12. 18:57 MTI Utolsó frissítés: 2009. augusztus. 12. 18:55 Itthon

Oszkó: jó kompromisszum az új magánynyugdíj-szabályozás

A Pénzügyminisztérium jó kompromisszumot kötött a piaci szereplőkkel azzal, hogy a magánnyugdíjpénztárak a jövőben a növekedési portfolió vagyonának 35, míg a kiegyensúlyozott és a klasszikus portfoliók vagyonának 20, illetve 5 százalékát tarthatják nem forintban denominált eszközökben, vagyis külföldi részvényekben és állampapírokban - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter, szerdán az MTI megkeresésére.

Oszkó Péter ezt azzal kapcsolatban jelentette ki, hogy a Stabilitás Pénztárszövetség szerint a pénztári devizabefektetések korlátozása visszalépést jelent. Az új szabályozás olyan irányú befektetésekre orientálja a nyugdíjpénztárakat, amelyek a devizakockázatok kiszűrését biztosíthatják a későbbi nyugdíjjogosultak számára, illetve a külföldi tőkepiaci befektetések állományát sem csökkentik szélsőségesen - fejtette ki a tárcavezető. 

Kiemelte: a minisztérium minden szempontot figyelembe vett azért, hogy a későbbi nyugdíjszolgáltatások alapjául szolgáló befektetések a lehető legjobb hozamot hozzák, miközben a belföldi megtakarítások is kiegyensúlyozott képet mutatnak.A visszaeső belföldi megtakarítások mellett ugyanis a teljes magyar gazdaságot terhelő kamatszint olyan mértékben elszaladhat, hogy az még akkor is hátrányos lenne az országnak, ha közben szűk befektetési portfóliók magas befektetési hozamot képesek elérni - fűzte hozzá Oszkó Péter. 

A pénzügyminiszter szerint ez a szabályozás ezért azt célozza, hogy egy kellően finanszírozott jó befektetési portfóliót alakíthassanak ki a nyugdíjpénztárak. Megjegyezte: az előírások semmilyen módon nem orientálják hátrányos, alacsony hozamokat hozó befektetésekre a pénztárakat, de eközben biztosított a pénztártagok szolgáltatásának devizafedezete és a magyarországi megtakarítási hajlandóság növekedése is.

Hirdetés
hvg360 Fülöp István 2025. január. 22. 15:03

4iG: „Az nem jó, ha megmondják, hogy valakivel nem dolgozhatunk”

Donald Trump második elnöki ciklusa alatt nem látott szintekre emelkedhet az Egyesült Államok és Kína technológiai háborúja, ami kifejezetten kínosan érintheti a kínai 5G-eszközöket előszeretettel alkalmazó európai távközlési cégeket. Köztük van a 4iG is, a céget arról kérdeztük, hogyan érintheti egy esetleges váltás.