2009. június. 22. 09:11 MTI Utolsó frissítés: 2009. június. 22. 09:06 Itthon

Orbán a storytv-n: ha kétharmadot szerzünk, nem ijedek meg

Orbán Viktor nem készül kétharmados győzelemre az országgyűlési választásokon, de ha mégis megszerzik, nem fog "félreugrani".

A Fidesz elnöke vasárnap a storytv Esti Frizbi című műsorában a lerövidített gyessel, illetve a megszüntetett 13. havi nyugdíjjal kapcsolatban kifejtette: kormányra kerülésük esetén a gyest biztosan vissza fogják emelni három évre, a nyugdíj azonban egy nagyobb tétel, "ott óvatosabban kell eljárni, (...) először a gazdaság motorjait meg kell indítani". Kiemelte, hogy véleménye szerint az állami bürokrácia leépítése, valamint az adócsökkentés a két legfontosabb teendő.

Arra, hogy 1993-ban is 50 százalék feletti volt a Fidesz támogatottsága, egy évvel később mégis a szocialisták nyerték meg a választásokat, Orbán Viktor közölte: most is tudnak ekkorát hibázni. "Én nem a saját képességeinkben bízom elsősorban, (...) hanem az ország elszántságában; úgy látom, hogy az emberek nem akarják azt folytatni, ami most zajlik" - jegyezte meg.

Futballhasonlattal élve úgy fogalmazott: sípszó előtt nem lehet eredményt hirdetni, azonban - tette hozzá - ez a sípszó lehet most ősszel is. Arra a felvetésre, miszerint sok baloldali értelmiségi tart a Fidesz esetleges kétharmados győzelmétől, mert akkor módosíthatják majd az alkotmányt, a pártelnök kifejtette: "nem készülök kétharmados győzelemre. Ha jön, nem fogok félreugrani vagy megijedni".

Emlékeztetett arra, hogy Magyarországon van legalább negyven olyan választókörzet, ahol más, mint az MSZP, még sohasem nyert. Felhívta ugyanakkor a figyelmet arra, hogy a baloldalnak meg kell tanulnia azt a leckét, hogy ha rosszul teszi a dolgát, akkor nemcsak a mérsékelt ellenzék malmára hajtja a vizet, hanem a radikálisok is kapnak szavazókat a szocialistáktól.

Hirdetés
hvg360 Lenthár Balázs 2025. május. 10. 20:00

XIV. Leó pápa a felvett nevével is üzen a világnak - de miről voltak híresek az elődei?

Prevost bíboros a XIV. Leó nevet választotta, ezzel pedig egyben utalást is tett arra, hogy mely elődeinek szellemében kívánja kormányozni a katolikus egyházat. A Leó pápák története meglehetősen vegyes, volt köztük nagy egyházreformer pápa, mások a szociális érzékenységükkel tüntettek, de olyan is akadt, aki végérvényes szakadást idézett elő a keresztény közösségben. Volt, aki a hívek harcos védelmével írta be magát a pápaság történetébe, akadt, aki korát meghaladó nézeteket vallott, de olyan is, aki évszázadokkal pörgette volna vissza az idő kerekét, ha teheti, mások pedig ügyesen játszották a hatalmasok játékát egy olyan korban, amikor az egyház feje nem csak spirituális vezető, de világi hatalommal rendelkező uralkodó is volt.