2009. május. 20. 08:36 MTI Utolsó frissítés: 2009. május. 20. 08:37 Itthon

Szép selymes lóding, dali pár pisztolok Dunaföldváron

Kuruc időket idéznek az idei várjátékok Dunaföldváron vasárnap. A napot toronyzene nyitja, színi előadás zárja, közben sok egyéb mellett harci bemutató, kurucétel-kóstoló is lesz.

A dunaföldvári várjátéknak tízéves múltja van, most azonban, hogy egy PHARE-programnak köszönhetően felújították az 1500-as években épült várat és környékét, igyekeznek még gazdagabb programmal szolgálni a szervezők. Évről-évre más történelmi korszakot idéznek fel. Idén azért esett a választás a kuruc időkre, mert néhány hete megnyílt egy impozáns kiállítás Vak Bottyán emlékezete címmel. Az interaktív tárlatot, amely a Csonka-torony kiállítótermeiben látható, a kuruc generális halálának 300. évfordulójára rendezték a Wosinsky Mór Megyei Múzeummal közösen.

A várjátékokat a helyi Magyar László Gimnázium indította útjára tíz éve. A diákok most A kuruc 3 igazsága című színdarabot adják elő.

Az időutazás tárogatózenével veszi kezdetét. A kuruc kalandra hívó zene a Csonka-toronyból hangzik fel. A Bergengócia Kalandjátszóban a próbákat teljesítőket lovaggá avatják. Lesz kézművesvásár, mesterségbemutató, az érdeklődők megismerhetik, kipróbálhatják a kuruc tábori életet is: kuructokány öreglebbenccsel és káposztás lángos.

A siklósi Tenkes Lovas Sportklub kuruc fegyver és harci bemutatót tart. Vívnak majd szablyával, fokossal, harcolnak ostorral, pisztollyal, de lovaikat ezúttal otthon hagyják, mert a földvári várudvaron nincs lehetőség lovas csatajelenetek felidézésére. Fellép a Rákóczi Tárogató Együttes is.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. május. 06. 20:00

Dorka maximum fokozaton készül az érettségire, mégis stresszel – kiégő tinédzsereket termel a magyar oktatás

Állandó fáradtság, ingerlékenység, alvási problémák, megváltozott evési szokások, koncentrációs nehézségek – sokak számára csenghetnek ismerősen a felsorolt tünetek, ugyanis a 10 és 19 év közötti magyar fiatalok közül minden ötödik küzd valamilyen mentális zavarral Magyarországon. Bár a „kamaszkori kiégés” egyelőre nem hivatalos diagnózis, a jelenség nagyon is valós, és egyre több fiatalt érint. Mi áll a háttérben, és mit tehetünk a megelőzésért?