2009. május. 02. 16:41 MTI Utolsó frissítés: 2009. május. 02. 16:30 Itthon

Szeszélyes tavaszi idő: szél, zivatar, napsütés várható

Vasárnap északon időnként, délen többször megnövekszik a gomolyfelhőzet és főként délen, délnyugaton várható elszórtan zápor, zivatar. Az északi, északkeleti szél időnként megélénkül, zivatarok környezetében azonban viharos széllökésekre is számítani kell.

A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet szombaton általában 5 és 10 fok között alakul, de egyes kevésbé felhős, szélcsendes helyeken ennél hidegebb valószínű.  A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap 19 és 24 fok között várható.

A Pireneusi-félszigettől egészen Oroszország nyugati részéig anticiklon húzódik, amelynek területén túlnyomóan napos, száraz időjárás uralkodik. Az Izland fölötti középponttal örvénylő ciklon hidegfrontja a Brit-szigeteken okoz változékony időt. A Fekete-tenger térségében szintén ciklon található, hatására elsősorban a Balkán-félszigeten alakul ki több helyen eső, zápor, zivatar. Európa jelentős részén a hőmérséklet csúcsértéke általában 17 és 24 fok között változik, ennél hűvösebbet a kontinens nyugati partvidékén, a Kelet-európai-síkságon és a Balkán-félsziget déli részén mérnek.

A Kárpát-medence fölé vasárnap estig váltakozó nedvességtartalmú, kissé már melegebb léghullámok érkeznek, ezért elszórt záporokra, zivatarokra továbbra is számíthatunk, de vasárnapra néhány fokkal erősödik a nappali felmelegedés.



   

Hirdetés
Címkék
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 23. 14:43

Orbán Viktor vagy Magyar Péter tehet a bombariadókról? Mindkét oldalnak rögtön lett válasza, csak Gulyás Gergelynek nem szóltak

Egy óra sem telt el az első bombariadók óta, és a kormánypárti nyilvánosságban már elkezdték Magyar Péter felelősségét firtatni. Nem sokkal később beszállt a keretezésbe Magyar is, aztán Gulyás Gergely is elmondta a véleményét, amivel nemcsak Magyarral, de Orbán Balázzsal is szembement. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint a bombariadó-sorozat őket igazolja, míg az ellenzéki nyilvánosságban többen a kormányt sejtetik a fenyegetések mögött. A valóságban nem tudunk semmi biztosat arról, ki küldte az e-maileket.