2009. április. 10. 12:02 MTI Utolsó frissítés: 2009. április. 10. 12:05 Itthon

Fricz Tamás nem szólalhat fel a parlamentben

Szili Katalin házelnök közölte: nem szólalhat fel a konstruktív bizalmatlansági indítvány jövő keddi parlamenti vitájában a Civil Összefogás Fórum, amely azért fordult az Országgyűlés elnökéhez, hogy felolvashassa petícióját a plenáris ülésen.

Fricz Tamás politológus, a Civil Összefogás Fórum (CÖF) szervezője csütörtökön jelentette be, hogy demonstrációt szerveznek április 14-ére a Kossuth térre, valamint részt vennének az Országgyűlés ülésén is, és a konstruktív bizalmatlansági indítvány vitájában felolvasnák petíciójukat, amely szerint az Országgyűlés feloszlatására és előre hozott választásra van szükség.

A szerveződés ezért megkereste Szili Katalin házelnököt, akit arra kértek, hogy a házbizottság rendkívüli ülése döntsön úgy, hogy a CÖF képviselője részt vehessen a bizalmatlansági indítvány vitájában.

Szili válaszlevelében arra hívta fel a figyelmet, hogy az Országgyűlésben csak a képviselők, illetve a jogszabályokban meghatározott személyek szólalhatnak fel, így nincs lehetőség arra, hogy Fricz Tamás  vagy a fórum bármely tagja petíciót olvasson fel az ülésen.

Az Országgyűlés elnöke szerint ebben a kérdésben nem, illetve csak akkor hívja össze a házbizottság rendkívüli ülését, ha azt - a házszabálynak megfelelően - valamelyik frakcióvezető kéri.

A házelnök Fricz Tamásnak küldött levelében azonban azt is hangsúlyozta, hogy a keddi ülésnapon a parlament feloszlatása melletti érvek a Civil Összefogás Fórum petíciójának felolvasása nélkül is elhangozhatnak, hiszen a Fidesz és a KDNP ugyancsak az önfeloszlatást szorgalmazza, és az erről szóló javaslat sürgős tárgyalásáról, illetve tárgysorozatba vételéről dönt a Ház.

Szili megjegyezte: mindezeken túl annak sincs akadálya, hogy a szervezet minden képviselőhöz eljuttassa petícióját még a bizalmatlansági indítványról szóló döntés előtt.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.